Dev akıllı telefon üreticisi için yolun sonu! Üretim büsbütün durduruldu

Mayıs 31, 2021 0

LG, Nisan ayı başlarında taşınabilir bölümünden çıkışını resmen onayladı, lakin operasyonları durdurmak için biraz vakte muhtaçlığı vardı. Kore’den gelen haberlere nazaran bugün LG için telefon ve tabletlerin üretiminin son günü.

Şirket, bir mühlet daha mevcut aygıtları desteklemeye devam edecek. Premium modeller üç yıllık yazılım dayanağı alacak. Kimi modeller (Q serisi telefonlar dahil) Android 12 alacak, en yeni premium modellerin ise Android 13’e çıkması bekleniyor. Kullanıcılar, aygıtın üretim tarihinden itibaren 4 yıl boyunca satış sonrası hizmet alabilecekler. LG Electronics’in birçok LG telefonunun üretildiği Vietnam’daki fabrikası, konut aletlerine geçiş yapacak. LG, akıllı telefon fabrikası çalışanlarını istihdamda tutmanın bir yolu olarak üretim kapasitesinin bir kısmını esasen aygıtlara geçirmişti. Telefon departmanından kalan çalışanlar Temmuz ayı sonuna kadar yine atanacak.

LG veda ediyor!

Haiphong’daki fabrika 2015 yılında kuruldu ve telefonların yanı sıra TV ve mesken aletleri de üretiyor. Ayrıyeten kardeş şirketler LG Innotek ve LG Display de burada kamera modülleri ve ekranlar üretiyor.

Korea Herald bugün erken saatlerde LG Electronics‘in ikinci çeyrekte 6.3 milyar dolarlık rekor satışla en büyük mesken aletleri üreticisi olma yolunda ilerlediğini bildirdi. LG, Q1’deki ana rakibi Whirlpool’u artık ikinci çeyrekte geçti ve analistler, yılın geri kalanında dorukta kalmasını bekliyor. Bu ortada Apple Kore, kimi kurallarla yeni bir iPhone 12 yahut 12 küçük için 150.000 KRW (135 $) teklif ederek mevcut LG sahiplerini bir takas programıyla cezbetmeye çalışıyor. Bir tıp son veda olarak LG’nin çalışanlara hudutlu sayıda LG Velvet 2 Pro katlanabilir telefon (yaklaşık 3.000 adet) satması gerekiyordu, fakat bu da planlandığı üzere gitmedi.

Tags: telefon Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts