Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Aralık 3, 2019 0

Cyberpunk 2077 duyurulduğu günden beri oyun dünyasını meşgul etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yayınlanan videosu ile E3 fuarının en iyi oyunlarından biri olmayı başaran Cyberpunk 2077, bu yıl da aynı geleneğini sürdürdü. Kapalı kapılar arkasında gösterilen yeni oynanış videosu ile birlikte oyun ile alakalı daha fazla bilgiye de sahip olduk. Biz de E3 fuarında sunumuna girdiğimiz oyun için hazırladığımız bu yazımızda, Cyberpunk 2077 videosunda neler gösterildiğini sizlere anlatacağız.

Cyberpunk 2077 Ön İnceleme

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 futüristik bir gelecekte Kuzey California’da yer alan Night City’de geçiyor. Night City oldukça büyük bir şehir Watson, Westbrook, Heywood, Pacifica, Santo Domingo ve City Center olarak 6 bölgeye ayrılıyor. Bu 6 bölgenin kendine göre kuralları ve tabi ki yerleşim özellikleri bulunmakta. Mesela bazı bölgeler Asyalı popülasyon kalabalığına sahipken bazı bölgelerde ise Japınların daha ağırlıkta olduğunu görebiliyoruz. Geçtiğimiz yıl yayınlanan oynanış videosunda daha çok Watson bölgesini görme şansına erişmiştik. E3 2019’da girdiğimiz özel sunumda ise oyunun Pasifica bölgesine yoğunlaşıldığını görüyoruz.

Pacifica bölgesi için şehrin, yani Night City’nin en harabe olan bölgesi de diyebiliriz. Global krizin en çok vurduğu bölge olan Pacifica, devlet kurumları ve özel şirketlerin terk ettiği bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Yeni oynanış videosunda gördüğümüz yıkık dökük binalar, yarım kalmış gökdelenler ve otobanlara kadar sıçrayan molozlar bu durumun en net göstergesi olmuş. Yani bu bölgenin her yerinde bu terk edilmişlik olayını hissediyorsunuz.