Civilization of Ottoman

Civilization of Ottoman

Aralık 5, 2019 0

Türk reyin sektöründe hoş adımlar atılmaya devam ediliyor. Bağımsız bir grup geliştirici tarafından hazırlanmakta olan Osmanlı Uygarlığı, şaşaalı tarihimizi mevzu alacak en ciddi üretim olarak görünüyor. Takımdaki ehemmiyetli adlardan Gürcan Özgür ile yeni oyunları üzerine konuştuk.

1. Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Kendiniz ve takımınızdan bahseder misiniz?

Adım Gürcan Özgür. Bir yazılım uzmanı, fakat Osmanlı Uygarlığı içerisinde bireylerin ehemmiyeti olmadığı için sanırım kendim hakkında bu kadar söyleme yeterli olacaktır. Şu an arka tarafta gece gündüz emek veren 23 karakter takım var. Bu takım gönüllü bireylerden oluşuyor. Gönüllülük temeline göre de her gün gelişmeye sarih bir topluluk olarak, yeni katılım müracaatlarını almaya devam ediyoruz.

2. Böyle bir reyin geliştirme düşüncesi nasıl doğdu, ilk adımları atmaya ne zaman başladınız?

Hakikatinde her şey ansızın bir Msn sohbeti sırasında başladı. “Yapalım mı? Yapabilir miyiz? Hadi yapalım” olarak büyüdü. Natürel ki o an biz bu işe başlarken imkânlarımız neredeyse sıfırdı. Bu açıdan da herkesin içinde olacağı bir projenin coşku verici olduğunu düşünerek TOGOG’u kurduk.

Civilization of Ottoman
3. Civilization Of Ottoman nedir? Kısaca bahseder misiniz?

Civilization Of Ottoman projesi, reel zamanlı bir strateji oyunu. Tek karakter senaryo modu ve çoklu oyuncu modlarıyla bizlerle olacak.

* Oyuncular, değişik devletleri hakimiyet ederek birbirine karşı savaşabilecek
* Bir ordunun değişik komutanları olarak StoX’a karşı gayret
* Oyuncular, Osmanlı ordusunun birer kişiliğidir ve aynı biçimde reel oyunculardan oluşan başka bir devlete karşı gayret edecekler

4. StoX nedir?

StoX Bir Multiplayer Game Engine buna biz bu ismi verdik. Çoklu reyin modundan ziyade kullanıcı tecrübelerini toplayan ve derleyen bir kavram. STox’u kullanıcı tecrübelerinin suni zâka motoru aracılığı ile aktarıldığı, değerlendirildiği ve yanıt alındığı yer olarak niteleyebilirim.

Tags: civilization of ottoman, PC, Strateji Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts