Burnout Paradise: The Ultimate Box

Burnout Paradise: The Ultimate Box

Aralık 3, 2019 0

Yeni nesil rüzgarı, tüm hızı ve ihtişamıyla esmeye devam ediyor. Bazı yapımlar, bu rüzgardan iyi şekilde nasibini alırken, bazıları da fırtınaya kapılarak bertaraf oldular. Her yıl büyük bir oyuncu kitlesi tarafından beklenen Need For Speed’i (NFS) buna örnek verebiliriz. Konsollar bir yana, PC oyuncuları için her yıl NFS’nin önemli bir beklenti düzeyi vardır. Nitekim bu yıl ki beklentiler boşa çıkınca, göstergeler farklı yönlere yönelmeye başladı. Geçtiğimiz yıl, yeni nesil konsollar için boy gösteren Burnout Paradise, bu yıl ve seride ilk kez olmak üzere PC platformunda bulunuyor. Paradise’ı, önceki Burnout yapımlarından ve Black oyunundan da tanıdığımız Criterion Games hazırladı.

Kontak anahtarı

Guns N’ Roses’ın oyunla aynı isimli parçası Paradise City’nin, Burnout’un ana şarkısı konumunda yer alacağını öğrendiğim andan itibaren yeni oyun ilgimi çekmişti, ama henüz sadece yeni nesil konsollar için hazırlanan bir yapımdı. Aynı müzik eşliğine hazırlanan tanıtım videosunu izledikten sonra, oyun hakkında yayınlanan hiçbir videoya bakmamış ve oyunun PC için de çıkmasını beklemiştim. Nihayet beklenen an geldi, ama bakalım beklentilere değdi mi?

Burnout Paradise: The Ultimate Box “Yapım içindeki mücadeleler kazalarla birlikte eğlenceli ve bir o kadar da çekişmeli oluyor.”
Bu müzik, arabayı uçurur

Oyuna girer girmez ana menüde bizi Paradise City karşılıyor. Eğer PC’nize takılı bir kameranız varsa, ehliyetiniz için kendi fotoğrafınızı çekip oyuna ekleyebiliyorsunuz. Belirtmeliyim ki, yapımın menü düzeni çok kötü. Herhangi bir teknik ayar için seçenekler bulunmuyor. Cennet şehrine giriş ve parti başlıkları dikkatleri çekiyor. İlk seçeneği işaretleyerek garaja adım atıyoruz ve motosiklet veya araç seçeneklerinden dilediğimizi belirleyerek şehre ayak basıyoruz. Seçtiğimiz araçlar, ilk başta bize birer hurda olarak geliyor. Öncelikle kısa bir şehir turuna çıkarak ısınma turları atıyor ve bu esnada ekranda beliren yönergeler sayesinde de oyunu anlamaya çalışıyoruz.

Şehirdeyken Esc tuşuna basıp menüye döndüğümüzde F1 ve F2 tuşları sayesinde oyun istatistikleri, şehir haritasının büyük hali, online oyun için arkadaş listemiz ve en önemlisi ayarlar başlığını görebiliyoruz. İlk tavsiyem, kesinlikle kontrollerin değiştirilmesinden yana. Yapımcılar neden bu tip tuş kombinasyonları oluşturuyor anlamıyorum. Bu kısmı geçtikten sonra, haritamıza göz gezdirdiğimizde bir takım nokta ve simgelerle karşılaşıyoruz. Haritadaki her nokta, birer yarış başlangıç noktasını temsil ediyor. Üzerlerine geldiğimizde, üst ve alt yön tuşlarına aynı anda bastığımızda yarışa dahil olabiliyoruz. Haliyle oyunun en büyük amacı, size hız duygusuyla birlikte eğlenceli yarış atmosferini sunabilmek. Bana göre, bunu başarıyor.

Tags: burnout paradise the ultimate box, PC, Yarış Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts