Borderlands 3, 2K Games oyun satışlarında rekor kırdı

Borderlands 3, 2K Games oyun satışlarında rekor kırdı

Aralık 3, 2019 0

Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan Borderlands 3, hem serinin hayranlarını hem de 2K Games’i fazlasıyla memnun etmişe benziyor. Firma oyunun dağıtım rakamlarını açıkladığı gibi satışlardan duyulan memnuniyeti ve oyunun bu satışlar konusunda rekor kırdığını da duyurdu. 

Borderlands 3, 2K Games oyun satışlarında rekor kırdı

Firmadan yapılan açıklamaya göre 13 Eylül’de çıkan Borderlands 3, ilk beş günlük PC satışlarında 2K Games’in en çok satılan oyunu olmayı başarmış. Ayrıca oyunun bu süre zarfında serinin bir önceki oyunu olan Borderlands 2’den %50 oranında daha başarılı olduğu de belirtiliyor. Toplam satış rakamının 5 milyonu geride bıraktığı belirtilirken, Borderlands 3’ün ön sipariş anlamında Epic Games Store mağazasında da rekor kırdığı açıklandı.

Borderlands 3’ün inanılmaz bir başarı yakaladığını belirten 2K Games patronu David Ismailer, bu durumun 2K ve Gearbox arasındaki ortaklık ve sıkı çalışmadan kaynaklandığını da sözlerine eklemiş. Ismailer ayrıca Borderlands topluluğuna ve oyunun hayranlarına da teşekkür etmeyi unutmamış.

Tags: 2K Games, Aksiyon, Borderlands 3, First Person Shooter, Gearbox Software, PC, PlayStation 4, Role Playing Game, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts