BloodRayne 2

BloodRayne 2

Aralık 3, 2019 0

Kim ne derse desin, oyun ve film sektörü birbirine parallel ilerleyen iki sanat dalı. Dolayısıyla birinde yoğunlukla işlenen konu diğerinde de aynı yoğunlukla işlenmek zorunda kalıyor. Mesela bu konuların başında ikinci dünya savaşı gelir. İkinci Dünya Savaşı (İDS) ile ilgili sayısız film izledik. Elbette oyunlarda bu tufandan eksik kalmadı; yüzlerce İDS’nı konu alan oyun gördük piyasada. Bir başka büyük örnek ise ‘Vampirler’. Vampir temalı filmlerin ve oyunların çok fazla ilgi görmesinin bir çok sebebi olabilir. Hiç var olmayacak olmaları ya da öykülerinde gerçek hayatta en büyük katliamlarda bile göremeyeceğimiz kadar çok kanın çıkması sayılabilir. Belki de en büyük etken olan çok karizma olmalarıdır, kim bilir? 5 dakika evvel 30 kişiyi elek gibi yapıp daha sonra hiç bir şey olmamış gibi ortamdan çıkan çok fazla kahraman yoktur. Her neyse oyun piyasasında ‘Vampirlik’ hissini bugüne kadar bize en gerçekçi şekilde tattıran şüphesiz ‘Blood Rayne’ oldu. Şimdi de Blood Rayne’in ikincisi yapılıyor ve bence bu sonbaharda oyun yönünden fazlası ile doyacağız.

Uzun köpek dişleri

Blood Rayne 2’nin taktir edilecek yönü; hikayesinin ilk oyunun kaldığı yerden aynen devam ediyor olması. Böylece elde bulunan güzel hikaye biraz daha derinleşecek ve yeni bir hikaye arayışına girmeyen yapımcılar zorlama ve klişe bir senaryo yazmak durumunda kalmayacaklar. Kısaca konudan bahsedelim, Rayne’ın babası bir dhampire(oyundaki vampirler) ve kıyameti çıkarmaya karar veriyor! Önlerindeki en büyük etken olan güneşi saf dışı edecek bir alet buluyor. Dünya’ya uygulaması halinde bir çok denge bozulacak ve bunun sonucunda insanlığın geleceği tehlikeye girecek. Bağlı olduğumuz Brimston Society bize babamızı durdurma görevi veriyor ve ne yazık ki babamızla karşı karşıya getiriyor. Oyunda vampir ordusunun bütün rütbeli askerlerini biçmemiz isteniyor. Yani ana temamız bu.

Gelelim oyunun yeniliklerine. İlk olarak oyunda artık hiçbir özellik size hazır gelmiyor hepsini savaşıp kazanıyor ve geliştiriyorsunuz. Birkaç özellik kazandıktan sonra bunları combolarla kullanabiliyorsunuz bu da size çok fazla yarar sağlayacak. Oyunda kullanabileceğiniz silahlar kollarınızdaki iki bıçak ve 6 ateşli silahınız olacak. Tabi en büyük zevki vampir yeteneklerinizi kullanıp adamları iki bıçağınız ile keserken alacaksınız o kesin. Zor durumda kaldığınızda ise silahlarınız size çok yardımcı olacak. Silahları kullanımınızda bazı değişiklikler olacak bunlardan ilki silahı tekrar doldurmanızda oluyor artık silahınızın şarjörünü değiştirmeyecek, emdiğiniz kana bağlı olarak mermi alacaksınız. Bu da oyuna büyük bir hız katacak.

Tags: Aksiyon, bloodrayne 2, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts