BloodRayne 2 (Demo İnceleme)

BloodRayne 2 (Demo İnceleme)

Aralık 3, 2019 0

Blood Rayne adını duymak artık beni her seferinde heyecanlandırıyor çünkü, birinci oyunu oynadım ve ikinci oyunun demosunu da oynama fırsatım oldu. Terminal Reality bize yapay bir gerçeklik yarattı: Rayne. İlk defa 1935 yılında ikinci dünya savaşında Nazi’lerin parapsikolojik aktivitelerini (eeeh kabak tadı verdi bu konu) takip eden Brimstone Örgütü, yüksek nüfuza sahip Kagan adlı Nazi subayını da takip etmeye başlarlar. Kagan’ın nüfuzunun yüksek oluşu onun bir vampir olmasına bağlıdır. Brimstone örgütü, Kagan’ın dünyanın dört bir yanında insanlardan edindiği çocuklardan birisi olan Rayne’i bulur ve annesini hamile bırakıp ortadan kaybolan ve kendisini yarı-vampirliğe mahkum eden babasına karşı hırsla doldurup yetiştirirler. Ancak Kagan 2. dünya savaşı sırasında esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur.

1935 yıllarında ergen bir fıstık olan Rayne, 60 sene boyunca olgunlaşıp, ateşli bir hatuna dönüşür. Tabii bu oyunun erkek oyuncularını ilgilendiren kısmı. Oyunun konusuyla ilgilenenler içinse Rayne 60 sene boyunca babasının dünya üzerine ektiği tohumları tek tek bulup öldürmek görevi düşer.

Demo’nun boyutu 400 Mb’den fazla. Bu downloadı yapıp kurduktan sonra, düz mantıkla bu kadar MB oyunun sadece bir bölümünü oynayacağımız halde nereye gitmiş diye düşünürsek. Rayne ve oyunda karşımıza çıkıp parçalara ayrılan mazohist vampir hatunların yuvarlak hatlarına gitmiş diyerek noktayı koyabiliriz. (Tamam, erkek vampirleri de kesiyoruz). Rayne geçen 60 sene boyunca oldukça serpilmiş hatları daha belirgin hale gelmiş, nasıl desem; oyunu yapan kardeşler oyunu yapmaktan çok zevk almışlar.

Oyunun “görsel zengiliği” bir yana oyunun ağzı da baya bozulmuş. Rayne karşısına çıkan yüksek vampir sosyetesini keserken, onların göstermelik kibarlığına karşı bol bol küfür kusuyor. Arada kendi kendine “Acaba Rayne’nin acımasızlığının bir sınırı var mıdır?” diye de soruyor.

Demo’da silah modlarından sadece 1 tanesini ve dövüş kombolarından da 3 tanesini kullanabiliyoruz. Kan emiyoruz, bol vahşet dolu infazlar uyguluyoruz. Rayne yanında ilk oyundan beri taşıdığı zıpkını daha verimli kullanmaya da başlamış. Zıpkını sapladığımız kurbanları istediğimiz yöne, mesela bir şöminenin içine veya gergedan heykelinin boynuzuna doğru fırlatabiliyoruz.

Ayrıca oyun içine gizlenmiş hile kodunu elde edebilirseniz Rayne, okul kızı kıyafetiyle dövüşmeye başlıyor(muş), ancak benim kalbim dayanmadığı için bu hileyi aramadım.

Demoyu indirip, 2005 başını özlemle bekleme başlayabilirsiniz.

Tags: Aksiyon, bloodrayne 2 (demo İnceleme), PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts