BloodRayne 2

BloodRayne 2

Aralık 3, 2019 0

Oyunlardaki vahşi bayan karakterlerin bana göre lideridir vampir Rayne. Eğer ilk oyunu oynadıysanız, Rayne’in ortalığı nasıl cehenneme çevirebildiğini biliyorsunuzdur. Oynamayanlar için biraz bilgi vermek gerekirse, Rayne yarı vampir yarı insan, oldukça çekici ama çekici olduğu kadar da vahşi bir bayandır. İlk oyunda bol bol Alman askeri öldürmüş ve ortalığı kan gölüne çevirmiştik. Şimdi sırada BloodRayne 2 var ve tabi ki yine kanlı canlı bir macera bekliyoruz. Bu arada unutmadan, oyunumuz 3d bir aksiyon oyunu, hem de ne aksiyon…

İlk oyunda oldukça hareketli bir oynanış vardı, bitmek tükenmek bilmeyen düşmanlara karşı güçlerimizi gösteriyor, bunu onların kanını emerek ya da parçalara ayırarak gerçekleştiriyorduk. BloodRayne 2’de bu oynanıştan hiçbirşey kaybetmeyerek, hatta üzerine daha çok aksiyon ve birkaç yenilik katarak gelmeye hazırlanıyor. Rayne’den söz etmek gerekirse, bu yeni oyunda, Rayne için daha çok poligon kullanılmış. Böylece karşımıza daha göze hoş görünen bir bayan olarak çıkacak. Motion capture sisteminin kullanılacağı yeni oyunda, animasyonlar göze daha gerçekçi bir şekilde gelecek, böylece daha gerçekçi bir vahşet yaratabileceğiz. Rayne’in görünümü ve hareketlerinin yanında, geliştirilen grafik motoru sayesinde, çevre detaylarında da geliştirmeler olacak. Çevre ile etkileşimin artacağı oyunda, çevreye verebileceğimiz zarar da daha çok olacak. 

Yeni oyun, Rayne’in yapabileceği yeni hareketleri, silahları ve yetenekleri de beraberinde getiriyor. İlk oyunda, Rayne’in uyguladığı birbirinden değişik dövüş kombinasyonları ve bitirme hareketleri bulunuyordu. Elimizdeki bıçakların yanında, bulduğumuz silahları da kullanabiliyor, yanımızda bir de kullanmak üzere zıpkın taşıyorduk. Bu yeni oyunda, tüm bu özellikler geniş çapta aşama kaydetmiş. Biraz daha açmak gerekirse, Rayne artık birbirinden farklı yaklaşık 30 kadar kombo yapabiliyor, bunun yanında değişik bitirici hareketler de uygulayabiliyor. Silah seçeneklerimiz de oldukça genişletilmiş, tabancalardan shotgun’lara, oldukça geniş bir cephane kullanabileceğiz. Hepsi bununla da bitmemiş, silahlarımız upgrade edilebilir haldeler. Bir silahı ne kadar fazla kullanırsak, o silahta o kadar uzmanlaşacak ve daha etkili bir biçimde kullanabileceğiz.

Rayne’in hareket yelpazesi de oldukça genişletilmiş durumda. Farklı hareketler uyguladığımız gibi, çevremizdeki boruları kullanarak aksiyonlarda bulunacağız. Düşmanları öldürebilmek için, silahlar ve dövüş tekniklerimizin yanında, çevresel etmenleri de kullanabileceğiz. Zıpkınımızı kullanarak, objeleri düşmanların üzerine atabileceğiz. Bol bol adam öldüreceğimiz oyunda, ara sıra rastlayabileceğimiz bulmacaları, yine katliamlar yaratarak çözebileceğiz. İlk oyunda hatırlanabilecek olan Blood Rage özelliği, bu oyunda da aynen yerini koruyacak. Tabi yeni oyun olması dolayısı ile Rayne’in delirme katsayısı daha yüksek olacak. Blood Rage seviyesi dolduğu zaman, Rayne zaten ölümcülken, daha da ölümcül bir hal alıyor ve düşmanlarını oldukça fazla hırpalamaya başlıyor. 

Yeni oyun, günümüzde cereyan edecek, günümüze uygun mekanlarda geçecek. BloodRayne 2, ilk oyunun üzerine, aslında çok daha dikkat çekici yenilikler getirmiyor. Ancak zevkli oynanışı koruduğu, yapılacak rötuşların, bazı yeniliklerin, oyunun oynanışını bozmadığı sürece, Blood Rayne 2 sade haliyle de oyuncuları kendine cezbedecek güce sahip bir oyun. Grafik motorunun gelişmesi, oyun için zaten önemli bir yenilik olarak ifade edilebilir. BloodRayne 2’yi, 2004’ün Ekim ayında bekliyoruz.

Tags: Aksiyon, bloodrayne 2, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts