BLAST Pro Series İstanbul'un ödül havuzu oldukça büyük

BLAST Pro Series İstanbul’un ödül havuzu oldukça büyük

Aralık 4, 2019 0

Sadece Türkiye’de 6 milyon 400 bin aktif oyuncusu bulunan CS:GO’nun, Türkiye’deki ilk uluslararası turnuvası olan BLAST Pro Series İstanbul, 28 Eylül’de gerçekleşecek grup maçlarının tamamlanmasının ardından 29 Eylül Cumartesi günü yapılacak final maçı ile belli oluyor. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşecek turnuvayı yaklaşık 10 bin biletli seyirci izleyecek. Twitch TV platformu sayesinde organizasyonun dünyada yaklaşık 20 milyon kişi tarafından takip edilmesi bekleniyor. 27 Eylül Perşembe günü düzenlenen basın toplantısı, BLAST Pro Series Marka ve İletişim Müdürü Steen Laursen ve BLAST Pro Series Ürün Direktörü Nicolas Estrup katılımıyla gerçekleşti.

BLAST Pro Series en iyi 6 CS:GO takım ile İstanbul’da

Takımlar, muhteşem final için artık hazır Dünyanın en iyi CS:GO takımları büyük ödül için yoğun bir antrenman programı uyguladı. Dünya sıralamasının bir numarası Astralis, 2018 Major’un şampiyonu Cloud9, Polonyalı yıldızlar Virtus.pro, İsveç’in profesyonel CS:GO takımı Ninjas in Pycamas (NIP) ve Türk asıllı oyuncu “Tarik” Tarık Çelik’in de aralarında bulunduğu Made in Brazil (MIBR) takımları yer alacak. Aynı zamanda Türkiye’yi uluslararası turnuvalarda temsil eden Türk takımı Space Soldiers da organizasyonda mücadele edecek. Turnuva yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleşecek Basın toplantısında turnuva ile ilgili konuşma yapan BLAST Pro Series Ürün Direktörü Nicolas Estrup “Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de espora dünyaca ünlü dev markalar ilgi gösteriyor.

Esporun Türkiye’de gittikçe daha çok ilgi gördüğü bir gerçek. Türkiye’de 30 milyona yakın oyuncu topluluğu olduğunu düşünüyoruz. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşecek turnuvayı yaklaşık 10 bin biletli seyirci tarafından izlenmesini bekliyoruz. Böylesi büyük bir organizasyonu Türkiye’de yer alan espor hayranlarına getirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi. Birinci, kupanın ve 125 bin doların sahibi oluyor Dünyanın en iyi CS:GO takımları arasında yer alan Space Soldiers, Astralis, Made in Brazil, Ninjas in Pyjamas, Virtus Pro ve Cloud 9 takımlarının 250 bin dolarlık ödül havuzu ve ikonik kupa için mücadele edecek. Turnuva’nın birincisi olan takım ödül havuzundan 125 bin dolar dolar alarak en büyük payın sahibi olacak.

Turnuva’nın ikincisi 50 bin dolar, üçüncüsü 25 bin dolar, dördüncüsü 15 bin dolar, beşincisi 10 bin dolar ve altıncısı 5 bin dolar para ödülüne layık görülürken gösteri maçı ‘Blast Stand – Off’un kazanan takımı ise 20 bin dolar almaya hak kazanacak. Kurulum şovuna 2 milyon Euro yatırım Turnuva, kapalı alanda ve ekran karşısında ışık şovları eşliğinde izleyenlere eşsiz bir deneyim imkanı sunuyor. 2 milyon Euro yatırımın yapıldığı İstanbul kurulum şovu eşsiz görüntülere sahne olacak. BLAST Pro Series, yaşatacağı canlı deneyimle en iyi oyuncuların performansına sahne olurken izleyiciler bu anlara büyük bir heyecanla tanıklık edecek. Bu heyecana ortak olmak için biletlere www.mobilet.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

-Basın Bülteni

Tags: blast pro series, Counter-Strike: Global Offensive, First Person Shooter, PC, Valve Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts