Black Ops 4'ün mikro ödemelerine tepkiler büyüyor

Black Ops 4’ün mikro ödemelerine tepkiler büyüyor

Aralık 3, 2019 0

Geride bıraktığımız senenin en dikkat çekici FPS oyunu olan Call of Duty Black Ops 4, Battle Royale modu olan Blackout sayesinde oldukça fazla oyuncunun sevgisini kazanmayı başardı. Battle Royale türüne güzel bir oyun armağan eden serinin mikro ödemelerine tepkiler ise gün geçtikçe yükseliyor. Son olarak oyuna eklenen ve yakın dövüş silahında kullanılan kozmetik öğesinin 30 dolar olması, oyuncuları sinirlendirdi. Oyuncular ise tepkisini Activision‘ın yanında Treyarch‘a gösterirken, bazı oyuncular bununla da kalmadı ve tepkisini Sledgehammer Games‘e de gösterdi. Black Ops 4 ile herhangi bir alakası olmayan Sledgehammer Games’in kurucularından olan Michael Condrey ise oyunculara “benim sorunum değil” yanıtını verdi.

Black Ops 4’ün mikro ödemelerine tepkiler büyüyor

Aslına bakarsanız mikro ödemelerinin fiyatlarının genel olarak Activision’ın kontrolünde olduğunu düşünebiliriz. Firma için oldukça büyük bir gelir kapısı olan bu mikro ödemelere ek olarak geçtiğimiz dönemlerde, oyunda silahların nişangahına takılan gülücük kozmetiği de paralı satılmıştı. Smiley adını alan bu içerik, oyunda 2 dolara satın alınabiliyor.

Bakalım Activision, mikro ödeme olayını daha ne kadar oyuncuların gözüne sokmaya devam edecek?

Tags: Activision, Aksiyon, Call of Duty: Black Ops 4, First Person Shooter, PC, PlayStation 4, Treyarch, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts