Black Ops 4 rekor kırarken aynı zamanda hezimete uğradı

Black Ops 4 rekor kırarken aynı zamanda hezimete uğradı

Aralık 4, 2019 0

Video oyun dünyasının en çok satan ve kazandıran FPS video oyun serisi Call of Duty, bu kez Black Ops 4 ile oyuncuların karşısına çıktı. Oyuna eklenen Battle Royale modu sayesinde satışlarını yükselteceğini düşünen Activision, ortaya çıkan sonuçlara göre hesaplamalarında yanlışlık yapmış olabilir. Çünkü açıklananlara göre 11 sene sonra ilk defa Call of Duty‘nin fiziksel sürümü en yavaş sattığı döneme geriledi. Bu oyundan çok daha kötü mekaniklere sahip olan Black Ops 3 ise Call of Duty tarihinin en hızlı satan fiziksel kopya sürümü olmuştu.

Call of Duty: Black Ops 4’ün satışları hem iyi hem kötü

Ancak oyun fiziksel satışlarda hezimete uğrasa da, dijital satışlarda adeta rekor kırdı. Oyunun dijital satışlarının sayısı açıklanmasa da, Activision‘a oldukça büyük bir gelir kapısı oluşturduğu söyleniyor. Geçtiğimiz sene çıkan Call of Duty WW2‘ye göre dijital tarafta daha fazla satan oyun, bakalım bu ivmesini daha da yükseltecek mi?

Ancak oyunun dijital satışlarda daha fazla satmasının sebebi olarak ise bu sene seride hikaye modunun olmaması olarak gösteriliyor. Bakalım Battle Royale türü, Call of Duty markasını ne kadar götürecek?

Tags: Activision, Aksiyon, Call of Duty: Black Ops 4, First Person Shooter, PC, PlayStation 4, Treyarch, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts