Battlefield 2042 Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Haziran 9, 2021 0


Oyunseverler olarak Battlefield serisinin hepimizin kalbinde kıymetli bir yere sahip olduğunu inkar edemeyiz. Bilhassa Battlefield 3 ile periyoduna damga vuran DICE ve EA, çağdaş savaş dünyasını Battlefield 4 ve Hardline’da da aktarmaya devam etmişti. Ancak serinin bir sonraki oyunları Battlefield 1 ve Battlefield V’te çağdaş dünyaya veda etmiştik.

İşte bugün, çağdaş dünyaya tekrar döndüğümüz bir Battlefield oyunu tanıtıldı. Anlık olarak on binlerce oyuncu tarafından takip edilen canlı yayında daha evvel ekran imajlarını gördüğümüz ancak şaşırtan formda oyun hakkında çok az bilgimiz olan Battlefield serisinin yeni üyesini gördük. Pekala, tanıtım yayınında gördüğümüz kadarıyla yeni Battlefield bizlere neler sunacak? Gelin, ayrıntılara inelim.

İşte o nefes kesici fragman:

Fragman, karlı ve dağlı bir bölgeyi görmemizle başladı ve akabinde gelişmiş, gökdelenlerin bol olduğu bir kente adım attık. Bunun akabinde çöl, ardındansa zımnî bir operasyon yürüttüğümüz tesiste kendimizi bulduk. Daha sonra buzullara adım attık ve gelişmiş araçlarla büyük çaplı bir savaşın ortasına atıldık. Derken tekrar kendimizi felaketin eşiğine sürüklenmiş bir kentte bulduk. Sonrasında havaya, uçaklarla nefes kesici bir it dalaşına ve fırtınalı savaşlara şahitlik ettik. Akabinde fragman bitti ve oyunun ismi de gösterildi.

Tüm bu gördüklerimiz, mükemmel grafiklerle yansıtıldı. Alışılmış fragman gereği bu grafikler, muhtemelen oyunun son halinde bu derece âlâ olmayacak. Tekrar de yeni jenerasyon Battlefield oyunlarını düşündüğümüzde yeni oyunda grafiklerin fragmana en yakın biçimde olmasını bekleyebiliriz. Bu oyun, şimdiden yeni rekorlara aday üzere duruyor.

Beklediğimiz üzere: Oyun, Battlefield 2042 ismiyle çıkış yapacak:

Yeni Battlefield oyununun Battlefield 2042 olarak isimlendirileceği tezlerini daha evvel sizlerle paylaşmıştık. İşte o tez yanlışsız çıktı ve yeni Battlefield, bundan 21 yıl sonrasını husus aldığını belirten bir halde Battlefield 2042 ismiyle tanıtıldı. Oyun, elbette günümüze nazaran daha gelişmiş silahlara ve araçlara mesken sahipliği yapıyor olacak.

Çıkış tarihi ve fiyatı:

Oyun, Microsoft Store, Epic Games ve PlayStation mağazalarında listelendi. Ön siparişe açılan oyunun tüm platformlarda 22 Ekim 2021 tarihinde çıkış yapacağı açıklandı.Oyunu artık ön sipariş etmek isteyenler içinse fiyatlar şu formda:

  • PC: 419,99 TL (Epic Games Store, Steam)
  • Xbox Series X|S: 559,99 TL (mağaza sayfası)
  • PlayStation 5: 500 TL (mağaza sayfası)
  • Oyun, sırf yeni kuşak konsollar ve PC için yayınlanacak.

Oynanışını ne vakit göreceğiz?

Fragmanın sonunda DICE, birinci oynanış görüntüsünü 13 Haziran 2021 tarihinde göreceğimizi açıkladı. Bu oynanış görüntüsünü da sabırsızlıkla bekliyor olacağız ve tekrar birebir biçimde gördüklerimizi, sizlerle paylaşacağız. Bu oyun, önümüzdeki 2-3 yıla damgasını vuracak yeni bir Battlefield oyunu olacak desek yanlış olmayız.

Tags: battlefield, fragman, oyun, Oyunu, yeni Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts