ASUS’tan oyunculara güçlü yol arkadaşı: ROG Zephyrus S GX701

ASUS’tan oyunculara güçlü yol arkadaşı: ROG Zephyrus S GX701

Aralık 3, 2019 0

ASUS, Los Angeles’ta düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES 2019’da son teknoloji yeni bilgisayar modellerini duyurdu. Oyunculara özel olarak geliştirilen ROG Serisi’nin yeni üyesi ROG Zephyrus S GX701, sıra dışı tasarımı ve son teknoloji donanım özellikleriyle oyunseverlerin dikkatini çekmeyi başardı. İnce ekran çerçeveleri sayesinde beklenenden çok daha az yer kaplayan kompakt bilgisayar, 17.3 inçlik büyük ekranını standart 15.6 inç bilgisayar kasasına sığdırarak oyuncuların yeni yol arkadaşı olmayı amaçlıyor. Masaüstü bilgisayar performansına rakip olma iddiasıyla gelen S GX701, 144Hz tazeleme hızına ve 3ms tepki süresine sahip ekranının yanında yeni nesil işlemcisi, ekran kartı ve özel soğutma sistemiyle bu beklentileri artırıyor. Peki gerçekten söylendiği kadar güçlü mü? Seyahat halindeyken bile profesyonel maçlara katılabilecek miyiz? Bu soruların ve çok daha fazlasının cevaplarına gelin birlikte bakalım.

Çantada taşınabilen oyun canavarı

ROG Zephyrus S GX701, sıra dışı klavye tasarımıyla daha ilk bakışta rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarıyor. Standart bir dizüstü bilgisayardan çok daha farklı bir klavye konumlandırmasına sahip olan modelde klavye, bilgisayarın alt bölümünün tamamını kaplamak yerine ön tarafta bulunuyor. Arkada oluşan büyük boşluk ise özel olarak yukarı doğru kalkan klavye yapılandırması ile birlikte hava sirkülasyonunu maksimum seviyeye çıkararak bilgisayarın daha iyi soğutulmasını sağlıyor. Böylece oyunlar yüksek ayarlarda oynanırken ısınma sorunu minimuma iniyor. Bilgisayar 8. Nesil Intel Core i7 işlemcisi ve NVIDIA GeForce 2080 ekran kartıyla yeni nesil oyunların tamamını rahatlıkla oynatabiliyor. Kullanıcının yaptığı seçimlerle, güç tüketiminin farklı modları o anki kullanım senaryosuna eşlik edebiliyor. Zephyrus S GX701, pil ömrü konusunda da oyuncuları yarı yolda bırakmıyor. Geliştirilen Optimus teknolojisiyle birlikte bilgisayar oyun ve diğer profesyonel işlemler sırasında tam güçte, internette gezinme ve video izleme gibi basit işlerde ise tasarruf modunda çalışıyor. Otomatik olarak değişen bu ayarlar ayrıca manuel olarak da değiştirilebiliyor. Tüm bu özellikler, ROG Zephyrus S GX701’i çantada taşınabilen bir oyun canavarı haline getiriyor. 

ASUS’tan oyunculara güçlü yol arkadaşı: ROG Zephyrus S GX701

Sıra dışı tasarıma alışmak gerekiyor

Zephyrus S GX701, sahip olduğu özellikler ile oyuncular için ne kadar iyi bir tercih olsa da bazı tasarım tercihleri kullanıcıların dikkatini çekiyor. Bugüne kadar üretilen bilgisayarlardan tamamen farklı bir deneyim sunan yenilikçi klavye tasarımına alışmak zaman alıyor. Alternatif bir soğutma çözümü sunmak adına getirilen bu tasarım yeniliği, uzun süreli klavyenin yerini yadırgıyor. Buna ek olarak klavyenin sağ tarafında bulunan dokunmatik yüzey oyunculara daha konforlu bir klavye deneyimi sunsa da her zaman ortada olmasına alışan kullanıcılar için başlangıçta zorlayıcı olabiliyor. 

Üstün performans şık tasarımla buluşuyor

Tasarım çizgisi olarak ROG Serisi’nin geleneksel hatlarından izler taşıyan Zephyrus S GX701, sahip olduğu yüksek performansı, ilgi çekici tasarımıyla tamamlıyor. Oyun dünyası klasiklerinden biri haline gelen ROG logosu, tüm ihtişamıyla bilgisayarın arka kapağını süslüyor; her biri bağımsız arka aydınlatmaya sahip olan klavye tuşları ile birlikte özellikle karanlık alanlarda göz kamaştırıyor. Oyuncular logo ve klavye tuşlarının renklerini diledikleri gibi değiştirebiliyor, ayrıca Aura Sync üzerinden bilgisayarlarındaki renklerin sahip oldukları diğer cihazlara da yansımasını sağlayabiliyor. Bu özellikleri kullanan oyuncular, kendilerini oyundaki atmosfere iyice kaptırıyor. Bağlantı seçenekleriyle oyuncuların tüm ihtiyaçlarını karşılayan bilgisayar, tasarımındaki incelikten ödün vermemek için harici kamerayla birlikte sunuluyor. Oyuncuların ceplerinde taşıyabilecekleri bu kompakt kamera 60 FPS’te 1080P görüntü kaydederek özellikle yayın yapan oyuncular için vazgeçilmez bir aksesuar haline geliyor.

ASUS’tan oyunculara güçlü yol arkadaşı: ROG Zephyrus S GX701

ROG Zephyrus S GX701 inceleme

PANTONE tarafından onaylanan ekranıyla profesyonel tasarımcı ve içerik üreticilerinin ihtiyaçlarını da kapsamlı bir şekilde karşılayan bilgisayar, 2019 yılında gücü yanında taşımak isteyen teknoloji tutkunlarını bekliyor.

Tags: Asus, gaming laptop, gaming pc, ince laptop, oyuncu laptopu, PC, ROG, S GX701, Zephyrus Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts