Asus, ROG serisinin satışa çıkacak yeni mahsullerini tanıttı

Asus, ROG serisinin satışa çıkacak yeni mahsullerini tanıttı

Aralık 4, 2019 0

ROG Merhaba 2019 aktifliğinde ASUS, Türkiye’de satışa çıkacak ROG çabuksu yeni mahsuller hakkında ehemmiyetli bilgiler paylaştı.

Asus, ROG serisinin satışa çıkacak yeni mahsullerini tanıttı

Faallikte yeni mahsullerle alakalı bir sunum yapan ASUS Türkiye OPBG Ülke Müdürü Erkan Genç şunları söyledi: “CES 2019’da tanıtılan mahsulleri dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de tanıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ROG çabuksu dünyanın en iyi reyin ekipman ve yazılımını yaratmak için oluşturuldu ve bu istikamette emin adımlarla ilerliyor. Yeni mahsuller de bunun göstergesi. Oyunculara ürettiği özel mahsulleriyle bir hayli ilki hakikatleştiren ASUS ROG, burada duyurduğumuz mahsullerle bir başka dönüm noktasına imza atıyor.”

Asus, ROG serisinin satışa çıkacak yeni ürünlerini tanıttı

ROG Strix GeForce® RTX 2060 ekran kartı

Teknoloji şahanesi sistemler için planlanan ve faallikte ilk kere Türkiye’deki meraklılarıyla buluşan ROG Strix GeForce® RTX 2060, barındırdığı sürat aşırtma overclock potansiyelini sarihe çıkaran bir hayli özellikle donatıldı. Aura Sync RGB hem aydınlatma sunuyor hem de neredeyse hudutsuz renk alternatifiyle hem ön kapağa hem de arka plakaya güzel bir görünüm katıyor. Tescilli üç Wing-blade fan ise bu orta seviyeli Turing™ ekrankartının performansını üst seviyelere taşıyor. Auto-Extreme teknolojisi ismi verilen özel otomatik yapım süreciyle üretilen grafik kartının ısınmasını yasaklayan çözümlere ek olarak, devre kartı üzerindeki baskıyı eksilten metal yardım ve hem GPU hem de CPU sıcakları için hibrit fan hakimiyeti sunan FanConnect II başlıkları gibi üst seviye özellikler de mevcut. Performansı ve şık görünümü bir araya getirmek isteyenler, ROG Strix GeForce® RTX 2060 ile aradıklarını aşırısıyla elde edecek.

Asus, ROG serisinin satışa çıkacak yeni ürünlerini tanıttı

TUF Gaming GT501 bilgisayar kasası

Türkiye’de görücüye çıkan bir öbür mahsul ise TUF Gaming GT501 bilgisayar kasası. TUF Oyuncu Aksesuarları serisinin bir parçası olan kasanın tasarımında askeri motifler kullanıldı. GT501, bilgisayarın bileşenlerine eşsiz bir koruma sağlıyor. Çelik parçaların ağırlıklı olarak kullanıldığı kasanın sadece ön suratında ve oradaki iletişim noktalarında plastik bulunuyor. Dumanlı bir görünüme sahip dayanıklı sırça, bilgisayarın bileşenlerine sırlı bir görünüm katarken, kasanın üst kısmında yer alan iki pamuk dokumalı yakalayacak da kasanın LAN partilerine taşınmasını basitleştiriyor. Ek olarak, 2 adet dikey PCI-E slot ekran yardımı da bulunmakta. Ayrıca GT501’de azami reyin performansı için olmazsa olmaz olan fan ve radyatörler için bir hayli alan bulunuyor.

Asus, ROG serisinin satışa çıkacak yeni ürünlerini tanıttı

ROG Zenith Extreme Alpha ve ROG Rampage VI Extreme Omega anakartlar

ROG çabuksu yeni anakartlar ROG Zenith Extreme Alpha ve ROG Rampage VI Extreme Omega’da yer alan AMD X399 and Intel X299 yonga setleri, üstün performans sunan çekirdekleri ve en gelişmiş harekâtçılarda bulunan bant genişliğini bir araya getiriyor.

Böylece performans meraklılarına, içerik üreticilerine aradıkları performansı eriştiriyor. Threadripper ve Core X çabuksu operasyoncuları barındıracak biçimde yenilenen ROG anakartlar daha önceki versiyonlarına mukayeseyle sundukları performansı en üst seviyeye çıkarıyor ve yeni harekâtçılarla yarışabilecek efora sahip oluyor.

Asus, ROG serisinin satışa çıkacak yeni ürünlerini tanıttı

ROG Matrix GeForce® RTX™ 2080 Ti ekran kartı

İnovasyon ve performans temennilerini aşan mahsuller için kullanılan ‘Matrix’ sözcüğünü taşıyan ekran kartı, ilk kere bu kartta kullanılan Infinity Loop özelliği ile beraber geliyor. ROG Matrix GeForce® RTX™ 2080 Ti ekran kartında kapalı biçimde bulunan su soğutma sisteminin yanında 3 fanlı hava soğutma sistemi de yer alıyor. Benzersiz bir Hybrid kapalı döngü soğutma sistemi olan Infinity Loop, kartın içinde 3 girişlik slot bir alan kaplıyor.

Matrix adını taşıyan mahsullerde kullanılması için üretilen ROG Strix kartlarındaki özel devre kartı da harekâtçı çekirdeğini 1815MHz’e, belleği de GDDR6-14800MHz seviyesine çıkararak kullanıcılarına yüksek performans sunuyor. Bu sayılara sürat aşırtma yapan kartların sadece yüzde 5’i erişebiliyor.

ROG Strix GeForce® RTX 2080 Ti OC Call of Duty: Black Ops 4 Edition ekran kartı

Özel yapım olan Black Ops 4 versiyon ekran kartından sadece emin bölgelerde 500 adet bulunuyor. Call of Duty: Black Ops 4 Edition simgesini taşıyan bu özel ekran kartı, NVIDIA®’nın A çabuksu ekran kartlarıyla geçimli olarak çalışabiliyor ve büyük bir performans ve soğutma sunuyor. Böylece oyunların aksiyon dolu anlarında dahi performansın hiçbir kayıp yaşamadan, akıcı bir biçimde devam etmesini sağlıyor.

ROG Strix GeForce® RTX™ 2080 Ti OC Call of Duty®: Black Ops 4 Edition, Turing™’i 2.7 girişlik tasarımıyla soğutan aksiyel teknoloji, kapladığı alanın çoğunluğunu ısı yutucuya ayırarak bir evvelki jenerasyon kartlara göre yüzde 20 daha büyük bir yüzey alanı sunuyor. Büyük kanatları sayesinde yüksek performans gerektirmeyen oyunlarda pasif bir biçimde çalışırken, faal soğutma gerektiren vaziyetlerde bütün de bu iş için üretilmiş olan 3 tane IP5X sertifikalı aksiyel fanı kullanıyor. Özel tasarımı sayesinde fanlar çok daha fazla havayı çok daha az sesle dışarı çıkarıyor.

Kartın klasik çalışma kıymetleri oyunların azami çözünürlükte oynanabileceği bir kadraj oranı sunuyor. Bu özellikler, gayreti en son seviyeye taşımak isteyen oyuncuların Turing mimarisinin sahip olduğu eforu sonuna kadar kullanmak isteyeceği aşinayı için planlandı. Süper alaşım makara, katı polimer ve 16 yüksek akım efor evreleriyle ROG Strix GeForce® RTX™ 2080 Ti OC Call of Duty®: Black Ops 4 Edition ekran kartının gücünün sonuna kadar kullanılması için planlandı.

Tüm ROG Strix kartları Auto-Extreme teknolojisiyle üretiliyor. Sektör standartlarını daha da yukarıya çıkaran bu otomatik yapım teknolojisiyle üretilen kartlar, bileşenlerin üzerindeki termal baskıyı ve yapım esnasındaki efor tüketimini eksiltirken mahsulün genel eminliğini artırıyor.

Ek olarak, ROG Call of Duty: Black Ops 4 reyin efektlerinin Aura ışıklandırmasıyla gösterilebilmesi için Activision’la beraber çalıştı. Ekran kartının arttaki logo, turların bekleme zamanıyla eşzamanlı olarak yanıp sönerken, oyuncu su altına daldığında veya oyunun Blackout modunda bir bina devrilirken değişik ışıkla yanıyor. Aura Sync teknolojisi, ışıkların öbür ROG Call of Duty: Black Ops 4’deri esin alınan mahsullerle ve Aura geçimli teçhizatlarla koordine olmasını sağlıyor.

Asus, ROG serisinin satışa çıkacak yeni ürünlerini tanıttı

ROG Gladius II Origin PNK LTD oyuncu faresi

ROG Gladius II Origin PNK LTD, yanlarda ve tekerlekteki Maya çizgilerinden esin alan desenleri ve sarih gri rengi ile dikkat sürüklüyor. Ayrıca gri renk, pembe kauçuk kadar kir göstermiyor. Ek olarak, çıkarılabilir kablonun da kirlenmemesi için kablosu da gri renkle üretiliyor. Tekerleğin arttaki DPI tuşu ve baş parmağın üzerindeki programlanabilir tuşlar da çok sık kullanılıyor. Dolayısıyla bu kısmın da kirlere karşı korunması için gri renk seçim ediliyor. Ayrıca bu kısımlar pembe renkli ana tuşlar ve gövde ile geçimli bir kontrast sunuyor. Alttaki ROG logosu ise beyaz rengiyle öne çıkıyor. Farenin alt kısmında ve tekerlekteki Aura Sync özellikli RGB ışıklarını kullanarak masada pembe veya gökkuşağı renklerinde bir parlaklık elde edilebiliyor.

ROG Gladius II Origin PNK LTD, orijinal versiyondaki PixArt 3360 optik sensörünü kullanıyor. 12000 DPI’a kadar erişebilen bu sensör, MOBA gibi daha düşük DPI gerektiren oyunlar için de ayarlanabiliyor. Programlanmış ayarlar arasındaki özel DPI anahtarı sayesinde profiller arasında geçiş yaparak iş ve reyin için kullanımı basitçe dağılabiliyor. Hatta değişik reyin cinslerinde değişik ayarlar kullanılabiliyor. Gladius II’nin bu versiyonu sadece kısa bir müddetliğine piyasaya çıkacak. Bu da dayanıklılığı daha da ehemmiyetli hale getiriyor. Pembe düğmelerin altında bulunan Omron anahtarları 50 milyon tıklamaya direnebiliyor. Anahtarları iterek takabildiğiniz soket sayesinde değişik mukavemet ve his sunan anahtarlar arasında seçim yapabilirken, eskiyen anahtarlar da zamanı geldiğinde değiştirilebiliyor. Dayanıklı kablonun yanında ikinci bir standart kablo ve çanta da bulunuyor.

Asus, ROG serisinin satışa çıkacak yeni ürünlerini tanıttı

ROG Strix Fusion 300 PNK LTD kulak üstü oyuncu kulaklığı

PNK LTD serisinden ROG Strix Fusion 300 kafa ve saçlara temas eden kısımlardaki renklerin solmaması için kafa bandı ve protein tenden üretilen kulak yastıklarında sarih gri renk seçim edildi. Reel öne çıkan renk pembe olduğu için ROG Strix Fusion 300 PNK LTD’in başka rastgele bir yerinde gri bulunmuyor. Kafa bandının uzatılabilen çerçevesinin alt kısmında bazı pembe kısımlar bulunuyor. Ayarlanabilen ve tamamen içeri bir araya gelebilen mikrofon, sağ kulaklığın içine giriyor. Bu sayede, mikrofon içerideyken pembe renkte bir kesinti olmuyor. Orijinal ROG Strix Fusion 300’deki kırmızı ışık ise genel estetiğe daha uygun olan beyaz renkle değiştirildi.

ROG Strix Fusion 300’şöhret pastel renklerdeki dış tasarımının altında ise 50 mm ASUS Essence sürücülerine ve 7.1 etrafsal seslere sahip aynı oyuncu kulaklığı uyuyor. Yenilenen hava geçirmez odacık tasarımı havayı içeriye tutuklarken, ses sızıntısını ve titreşimi eksiltiyor. Sürücülerin etrafında daha fazla alan olduğu için daha fazla hava alınabiliyor ve daha geniş bir ses alanı oluşturuluyor. ROG Strix Fusion biri AKILB değişiği standart 3,5 mm ses olmak üzere iki kabloyla geliyor. Böylece mahsul mobil makinelerde ve PC’de de kullanılabiliyor.

Asus, ROG serisinin satışa çıkacak yeni ürünlerini tanıttı

Dünyanın bir numaralı ROG oyuncu monitörleri

Kullanıcılar, faallikte şampiyonların, profesyonel oyuncuların ve beynelmilel faalliklerin seçimi olan ASUS ROG monitörleri tecrübeleme fırsatını da elde etti. ROG oyuncu monitörleri son dört yıldır dünya liderliğine gözetiyor. ROG’un bu zaferi, küresel pazarlara müteveccih bilgi sağlayan TrendForce’un bir parçası olan WitsView isimli lider araştırma ajansı tarafından da doğrulandı.

WitsView’in senelik olarak hazırladığı raporu 1 , 100 Hz ve üzeri oyuncu monitörleri pazarının 2018’de iki kat gelişerek dünya genelinde 5,1 milyon adet mahsule eriştiğini ortaya koydu. Aynı rapora göre ASUS ve ASUS ROG oyuncu monitörleri tüm rakiplerini geride vazgeçerek, dünyada PC oyuncularının en popüler seçimi olmaya devam ediyor.

Basın Bülteni

Tags: 2060, 2080, Asus, PC, ROG Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts