Apex Legends'ın aktüel oyuncu rakamı donakalttı

Apex Legends’ın aktüel oyuncu rakamı donakalttı

Aralık 3, 2019 0

Yaptığı bültenler ve verdiği bilgiler ile bu haftanın gündemine oturan EA Games, yatırımcılarıyla geçtiğimiz gün toplandı. 2020 finans senesinin ikinci çeyreğine ait yayınlanan raporlarda, işletmenin CEO’su Andrew Wilson, Apex Legends‘la ilgili alaka çekici bilgiler paylaştı. Wilson, son finansal çeyreğin kendileri için oldukça zaferli geçtiğini belirtirken, Apex Legends’ın 70 milyon kayıtılı oyuncuya sahip olduğunu belirtti. Çıktığı ilk gün 1 milyon oyuncuya erişmeyi muvaffak olan Apex Legends, bu senenin başında 25 milyon sayısına erişmeyi muvaffak olmuştu. Bu kadar kısa zamanda 70 milyon oyuncuya erişen üretim, beklenildiği üzere youtube ve twitch gibi platformların da en çok izleneni konumunda bulunuyor. Battle Royale cinsinin en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan Apex Legends, hipotezlere göre yeniden de PUBG ve Fortnite kadar fenomen bir reyin olamadı.

Apex Legends’ın aktüel oyuncu rakamı donakalttı

Ancak oyunun maliyetini göz önüne alırsak, EA Games‘in bir hayli kar ettiğini düşünebiliriz. FIFA 20, The Sims 4’ün ek kutularının hoş kazanç kaynağı olduğu belirtilirken, Wilson Star Wars Jedi: Fallen Order ve yeni Need for Speed oyunundan umutlu olduğuna söyledi.

Tags: Aksiyon, Apex Legends, Electronic Arts, First Person Shooter, PC, PlayStation 4, Respawn Entertainment, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts