Android 12 paylaşım ekranı için berbat haber

Mayıs 31, 2021 0

Google, Android 12 ile kullanıcılara çok daha stabil bir işletim sistemi sunmanın peşinde. Bu manada yeni işletim sistemi, paylaşım ekranı için yeni bir düzenlemeye gitti.

Android paylaşım ekranı, toplumsal medya uygulamaları üzerinde paylaşım yapıldığında devreye giriyor. Son gelen bilgilere nazaran Google, bu ekran için bir kısıtlamaya gitti.

Android 12 paylaşım ekranı için uygulama kısıtlaması

Google, Android paylaşım ekranı için her uygulamanın kendi arayüzüne uygun bir tasarım yapmasına müsaade veriyor. Lakin bu farklı dizaynlar ekseriyetle yavaş çalışıyor ve kullanıcıyı mutlu edemiyor.

Android kullanıcıları ise bu meseleleri ortadan kaldırmak ismine, uzun yıllardır üçüncü taraf uygulamalara başvuruyordu. Sharedr üzere uygulamalar, Android paylaşım ekranının her uygulamada tek bir tasarım kullanmasını sağlıyor.

XDA Developers tarafından keşfedilen yeni bir özellik ise kullanıcıları üzecek. Buna nazaran Android 12 üçüncü taraf uygulamaları paylaşım ekranı olarak seçmenizi engelliyor.

Bu yeni kısıtlamayı Sharedr uygulaması geliştiricileri keşfetti. Buna nazaran Android 12, paylaşımda üçüncü taraf uygulamaları varsayılan olarak seçmenizi engelliyor. Android paylaşım ekranı açılmadan evvel her seferinde bu uygulamaları yine seçmeniz gerekecek.

Lakin Android 12 ile karşımıza çıkan bu can sıkıcı durum bir kusurdan ibaret değil. Buna nazaran Google daha saf bir Android 12 tecrübesi için paylaşımda varsayılan uygulamanın kaldırıldığını doğruladı.

Android 12 ve öne çıkan özellikleri

Google I/O 2021‘de ortaya çıkan Android 12, birçok yeni özelliğe sahip olacak. Şu an için beta basamağında olan yeni işletim sistemi, dizayndan yeni güvenlik tedbirlerine kadar bir dizi yenilikle karşımızda.

Duvar kağıdı dizaynını büsbütün değiştiren Google, duvar kağıdına uyumlu renk paletleri ile çok daha şık ve minimal bir tasarım elde etti. Yeniden bildirim çubuğunun karmaşasını ortadan kaldıran Android 12, bildirimleri kategorilere ayırıyor.

iOS 14 üzere Android 12‘de uygulamaların hangi bilgilerinize erişebileceğini sizinle paylaşacak. Android 12 ile birlikte gelen yeni kapalılık panosu üzerinden de bu müsaadeleri görmeniz ve denetim sağlamanız mümkün.

Yeni Android işletim sistemi CPU kullanımı konusunda da selefine nazaran çok daha cimri davranıyor. Böylelikle işletim sisteminin çok daha süratli ve verimli çalışması bekleniyor.

Tags: Androi̇d 12, google, tasarım, uygulama, yeni Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts