270 TL'lik özel koleksiyon versiyonunda oyunun kendisi yok!

270 TL’lik özel koleksiyon versiyonunda oyunun kendisi yok!

Aralık 5, 2019 0

Artık reyin çıkışlarında farklı versiyonların çıkmasına alıştık diyebiliriz. Standart reyin dışında Legendary Edition, Day One Edition, Collector’s Edition gibi oldukça farklı içeriklere sahip koliler çıkabiliyor. Sadece büyük figür satışı ya da özel bir kutu olmadığı sürece genelde standart olarak çıkan tüm bu versiyonlar içerisinde tabi ki oyunun kendisine de yer veriliyor. State of Decay 2 takımı ise bu mevzuda oyunculara bir sürpriz yapmak istemiş.

Kolleksiyon versiyonunda oyunun kendisi yok!

PC ve Xbox One için özel olarak geliştirilen State of Decay 2‘nin kolleksiyon versiyonu dün yapılan söyleme ile duyurulmuştu. Basmakalıp versiyonu 29.99$ olan oyunun bu kolleksiyoncu versiyonunun 69.99$’dan satılacağı da söylendi. Bu özel versiyonun içerisine baktığımızda ise zombi maskesi, insan beyni biçiminde planlanan bir reyin / kitap yakalayacağı, baş parmak biçiminde flash hafıza ve oyunun metal paketi bulunuyor. Tabi görsellerde ve söylemelerde metal kutu gözükünce aradaki karmaşanın da farkına kimse varmamış.

Bu kolleksiyoncu versiyonunun duyurulmasından sonra ise yeni bir söyleme daha geldi ve oyunun kendisinin bu versiyon içerisinde yer almadığı belirtildi. Evet, kolleksiyon versiyonu içerisinde malesef oyunun kendisine yer verilmemiş. Sürümün tabi ki değişik kolleksiyon versiyonlarına göre ucuz olmasının sebebi oyunun da ucuz olmasından kaynaklandığının varsayılmasıydı. Ama oyunu da içerisine kattığımızda ortaya 100$ bedelinde bir maliyet çıkıyor. Keşke bu stil bir töntem yerine direk kolleksiyon versiyonunun maliyeti bu seviyeler ile söylenseydi ya da 80, 90$’lık bir maliyet tanımlansaydı sanırım daha iyi olurdu. Siz ne düşünüyorsunuz?

270 TL'lik özel koleksiyon sürümünde oyunun kendisi yok!