Yeni Honda Jazz, Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı

Mayıs 24, 2021 0

Japon otomotiv devi Honda’nın B segmentteki tanınan hatchback modeli Jazz, tasarımı baştan aşağı güncellenen dördüncü jenerasyonuyla Türkiye’de satışa sunuluyor. Fiyatıyla segmentindeki pek çok arabanın üstünde yer alan yeni Honda Jazz, hibrit motoruyla bilhassa kent içinde düşük yakıt tüketimi vadediyor.

Dördüncü jenerasyon kuşak Honda Jazz’ı selefinden ayıran en kıymetli nokta, çok daha oval tasarım çizgilerine sahip olması. Ayrıyeten siyah tavan seçeneğinin de araca güzel bir hava kattığını söyleyebiliriz. Mevcut gövde yapısı ile Renault Captur’a direkt rakip olan araç, sunduğu özellikler ile rakibinin önüne geçecek üzere görünüyor.

Her şeyden evvel, yeni Jazz’ın Türkiye’de tek bir motor seçeneği ile satışa sunulacağını belirtelim. 1,5 litrelik bu akaryakıtlı motor, çift elektrik motoruyla destekleniyor. 109 beygir güç, 253 Nm tork üreten araç, e-CVT şanzımanı ile kolay ve konforlu bir sürüş sunuyor. Bu ortada hibrit sistemin yakıt tüketiminde avantaj sağlasa da bagaj hacminde 50 litre kayba neden olduğunu belirtelim.

Honda Jazz Türkiye’de Executive ve Crosstar Executive isminde iki başka donanım paketi ile satışa sunulacak. Ne yazık ki her iki donanım paketi de Türkiye kurallarını düşündüğümüzde pek ulaşılabilir fiyat etiketine sahip değil. Honda Jazz Executive, 310.000 TL fiyata sahipken; Türkiye’de birinci kere satışa sunulan Crosstar Executive, 320.000 TL‘ye satışa sunulacak.

Tags: Honda, İle, Jazz, SatışA, türkiye Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts