Yeni Fable ForzaTech grafik motorunu kullanacak

Yeni Fable ForzaTech grafik motorunu kullanacak

Mayıs 10, 2021 0

Uzun süren rivayetlerin ve ardarda gelen sızıntıların ardından Microsoft’un geçtiğimiz sene resmi bültenine imza attığı yeni Fable ForzaTech grafik motoru ile oyuncuların karşısına çıkacak. Playground Games tarafından geliştirilen reyin andıracağınız gibi geçtiğimiz Temmuz ayında duyurulmuş ve bu yeni reyin ile serinin tertemiz bir başlangıç yapacağına da işaret edilmişti. Oyunun ilk videosunda atmosferi mevzusunda fikir sahibi olsak da reyin içi olmayan bu tanıtım videosu natürel olarak görselliğin nasıl olacağı mevzusunda bir fikir vermemişti. Bugün ortaya çıkan iş duyuruyu ise oyunun grafik motorunu ele vermiş oldu.

Yeni Fable ForzaTech grafik motoru ile geliştiriliyor

Yeni Fable ForzaTech grafik motorunu kullanacak

Ortaya çıkan bu ayrıntıların yer aldığı iş duyuruyu ise Microsoft’un bir başka ehemmiyetli işletmesi olan Turn10’dan geldi. Forza serisinin artta yer alan işletme açtığı iş bülteninde Forza oyunlarının yanı gizeme yeni Fable oyununun da ForzaTech grafik motoru ile geliştirildiğini belirtmiş. İş bülteninde bu grafik motoru ile çalışılacağını anekdot düşen Turn10, geliştirilen oyunları listelemeyi de yapım etmemiş. Bültende şu ifadelere yer verildiğini görüyoruz; 

“İki beğenilen Xbox marksında geliştirilmekte olan üç AAA reyin üzerinde büyük bir tesire sahip olmak istiyor musunuz? ForzaTech grafik motoru ve sahip olduğu taşıtlar hem Forza Motorsport hem de Forza Horizon ivedisi oyunlarında kullanılıyor. Yeni konsol jenerasyonunu desteklemek için ışın izleme gibi yeni özellikler ilave etmenin yanı gizeme, sarih dünya aksiyon RPG oyunu olan Fable’ı da desteklemek için vasıta setini de zenginleştirmeye devam ediyoruz”

Microsoft’un E3 2021 yarıyılında tertip edeceği konferansta yer alması beklenen yeni Fable oyununun çıkış tarihi ve ayrıntıları henüz muhakkak değil.

Tags: Fable 4, Lion Head, Microsoft Game Studios, PC, Role Playing Game, XBox 360 Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts