Xiaomi’den dava hakkında açıklama geldi!

Mayıs 26, 2021 0

Geçtiğimiz aylarda ABD Ticaret Bakanlığı, Xiaomi’yi yasaklı markalar listesine almıştı. Çin-ABD ticaret tansiyonu kapsamında alınan bu karar ile ilgili olarak Xiaomi ABD’de de bir dava açmıştı. Bu dava sonuçlandı ve marka ABD’deki kısıtlamalardan muaf tutuldu.

Davanın sonucu ile ilgili açıklamada bulunan Xiaomi, hususla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Teknolojioku haber merkezine gönderilen açıklamada aşağıdaki sözler yer aldı:

DAVA İLE İLGİLİ İSTEKLİ AÇIKLAMA

Bu açıklama, Xiaomi Corporation (“Şirket” ve bağlı kuruluşları “Grup”) tarafından istekli olarak yapılmıştır.

Şirketin 15 Ocak 2021, 31 Ocak 2021 ve 14 Mart 2021 tarihli açıklamalarına atıfta bulunulmuştur.

ABD District of Columbia Bölge Mahkemesi, 25 Mayıs 2021 tarihinde saat 16.09’da (Doğu Standart Saati) ABD Savunma Bakanlığı’nın 14 Ocak 2021 tarihinde Xiaomi’yi “Komünist Çin Askeri Şirketi” (CCMC) olarak belirlemesini iptal eden katılaşmış kararını yayınladı. Mutlaklaşmış kararla birlikte ABD vatandaşlarının ve hukuksal şahısların Xiaomi menkul değerlerini satın alma yahut tutma yetkisine ait tüm kısıtlamalar resmen kaldırılmış oldu.

Xiaomi olarak dünya genelindeki tüm kullanıcılarımızın, iş ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve hissedarlarımızın bu süreçte bize verdikleri takviye ve itimat için teşekkür ediyoruz. Açık, şeffaf, borsada süreç gören ve bağımsız bir şirket olarak faaliyet gösteren ve yönetilen bir şirket olduğumuzu yineliyoruz. Xiaomi olarak kullanıcılarımıza muteber tüketici elektroniği eserleri ve hizmetleri sunmaya, dünyadaki herkesin yenilikçi teknolojilerle daha güzel bir ömür sürmelerini sağlamak için en adil fiyatlarla olağanüstü eserler sunmaya devam edeceğiz.

Hissedarların ve potansiyel yatırımcıların, şirket menkul değerleriyle süreç yaparken dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir.

İdare Heyeti Buyruğuyla

Lei Jun – Xiaomi Corporation Lideri

Hong Kong, 26 Mayıs 2021

Tags: 2021, abd, Şirket, Xiaomi Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts