Xiaomi, 200W Süratli Şarj Teknolojisini Duyurdu

Mayıs 31, 2021 0


Dün sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Çinli teknoloji devi Xiaomi‘nin geliştirdiği bir şarj teknolojisini bugün duyuracağından bahsetmiştik. Artık beklenen oldu ve şirket, yeni şarj teknolojilerini resmen duyurdu. Şirketin duyurduğu teknolojiler, 120 watt kablosuz ve 200 watt kablolu süratli şarj olarak karşımıza çıkıyor. Pekala bu şarj teknolojileri, tüketicilere neler kazandıracak?

Bugüne kadar sizlerle, onlarca süratli şarj teknolojisini konuştuk. Lakin Xiaomi’nin en yeni kablolu süratli şarj teknolojisi, bugüne kadar duyurulmuş olanların en uygunu. Çünkü 200 watt süratli şarj teknolojisi, 4.000 mAh bataryası bir akıllı telefonu sadece 8 dakikada büsbütün şarj edebiliyor. Tanıtım sırasında Mi 11 Pro kullanan şirket, bu şarj teknolojisi ile elindeki telefonu 44 saniyede yüzde 10, 3 dakikada ise yüzde 50 şarj etmeyi başardı.

Xiaomi, 120 watt kablosuz şarj ile bir akıllı telefonu 15 dakikada şarj edebiliyor

Xiaomi, geçtiğimiz yıl düzenlediği bir aktiflikte 80 watt kablosuz şarj aygıtını duyurmuştu. Bu şarj aygıtı, bir telefonu 19 dakikada büsbütün şarj edebiliyordu. Bugün duyurulan 120 watt’lık kablosuz süratli şarj teknolojisi ise 4.000 mAh bataryalı bir telefonu 15 dakikada büsbütün şarj edebiliyor. Bu kablosuz şarj aygıtını kullanırken telefonun yüzde 10 şarj olması için 1 dakikaya, yüzde 50 şarj olması içinse 8 dakikaya gereksiniminiz olacak.

Xiaomi’nin duyurduğu süratli şarj teknolojileri etkileyici olsa da şirket, bu şarj teknolojilerinin ne vakit kullanılabilir olacağını şu an için açıklamadı. Yani bu aygıtların telefonlarda ne vakit kullanılabileceği şu an için belli değil.

Xiaomi’nin yeni şarj teknolojisi için yayınladığı görüntü

Tags: İçi̇n, Şarj, Teknoloji, Telefonu, Watt Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts