Worms 4: Mayhem

Worms 4: Mayhem

Aralık 4, 2019 0

Worms 1 ile PC ekranında buluştuğumuzda takvimlerin yıl satırında tarih 1996’yı gösteriyordu. 2 boyutlu kurtçuklar insanlara çok sevimli gelmişti. Bu tarz eğlenceli oyunların yokluğunda Worms kolaylıkla insanların gönlünde taht kurdu. Şöyle bir düşündüğümüzde Worms gibi akla gelen bir başka oyun olarak Lemmings’ten başkasını söyleyemeyiz. Yıl 1997 olduğunda ise Worms-2, oyunu ilk versiyonun kaldığı yerden öyle bir aldı ki, bu ismi duymayan kalmadı. Sonrasında Worms Armageddon, World Party ve Blast ile tanıştık. Fakat hiç birisi Worms-2’nin bıraktığı tadı bırakmadı. İlgiyi tekrar canlandırmak için yapımcı firma Team 17, farklı arayışlar içine girdi. Öyle bir yenilik yapılmalıydı ki hem kaybedilen kitle geri kazanılmalıydı hemde daha çok insana hitap edebilmeliydi. Beklenen değişim Worms 3D’de gerçekleşti. Adından da anlaşılacağı gibi 3 boyutlu olan yapım, uzun bir müddet olumsuz eleştirilere maruz kaldı. Zamanla bu yeni haline alışılan solucanlar, çıktıkları bu teknolojik yolda yürümeye devam ettiler. Çünkü özelliklerinden birşey kaybetmedikleri gibi sevimlilikleriyle de ilgiyi 3 boyutlu olarak üzerlerine çektiler.

Çok değil bundan ortalama 4-5 ay önce Worms Forts: Under Siege, solucanların son hamlesi olarak piyasada yer buldu. Yeni eklenen özellikler ile büyük sükse yapacağını düşünen yapımcılar, ödün verdikleri klasik Worms özellikleri yüzünden büyük eleştirilere maruz kaldılar.

Solucanlar geri dönüyor!

Mayıs ayında Worms ailesine yeni bir üye katılacak. Worms 4: Mayhem! Worms 3D’nin kaldığı yerden bayrağı o devralacak. Önceki oyun Under Siege’deki hatalarından ders alan Team 17, yeni oyunda tekrar çevrenin hasar alabildiğini belirtti. Bu serinin en önemli özelliğidir parçalanan çevre. Birde arkadaşlarınız ile oynuyorsanız değmeyin keyfinize. 2 farklı adada başlamışsınızdır savaşa. Bazuka ve top mermileriyle arkadaşınızın adasını iyice daralttıktan sonra uçan koyun ile kendisini denizin derinliklerine göndermek varken, neydi o Under Siege’deki hasar almaz zemin! İşte bu yanlıştan dönmek çok yerinde bir karar olmuş.

Tags: PC, Strateji, worms 4 mayhem Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts