Western Digital oyuncu odaklı 3 yeni SSD tanıttı

Mayıs 27, 2021 0

Western Digital dün gerçekleştirdiği Flash Perspective tertibinde dünya genelindeki oyuncuların bilgisayar ve yeni jenerasyon konsol oyun tecrübelerini düzgünleştirmek için süratli ve yüksek performanslı depolama tahlilleri sunan WD_BLACK eser portföyüne üç yeni SSD modeli ekledi.

WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD

WD_BLACK markası oyunculara özel yenilikçi depolama tahlilleri ürettiği üç eseri ile karşımıza çıktı. Bunlardan birincisi olan WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD, PCIe Gen4 teknolojisi ve daha fazla oyun sığabilecek biçimde depolama alanı ile oyun tutkunlarının, PC yahut dizüstü bilgisayar üzerinden yaşadıkları oyun tecrübelerini geliştirmelerine imkan sağlıyor.

Bu DRAM’sız dahili depolama tahlili, 3.600MB / sn’ye varan okuma suratları sunmak için PCIe Gen4 teknolojisini (önceki sürüm olan PCIe Gen3 ile de uyumludur) kullanıyor. Evvelki modele nazaran yüzde 30’a kadar daha az güç tüketimi ile dizüstü bilgisayar oyuncuları, şarj etme süreçleri ortasında daha uzun oyun mühletleri elde edebiliyor. Dahili WD_BLACK Denetim Paneli, streaming sırasında bile oyun modunda en yüksek performansı optimize ederken şoförün çalışma performansını da takip ediyor.

WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD şu anda ABD’de 54.99 dolardan başlayan fiyatlarda, 250GB, 500GB ve 1TB kapasite seçenekleriyle satılıyor.

WD_BLACK D30 Game Drive SSD

Oyun yükleme müddetlerini en aza indirmek ve oyuna süratli bir biçimde girmek isteyen konsol oyuncuları için bu şık ve yüksek performanslı kompakt SSD, 900 MB / sn‘ye varan okuma suratlarıyla birlikte geliyor. Oyuncular böylelikle, 2 TB‘e varan kapasitelerle 50 oyunakadar genişletilmiş depolama alanıyla birlikte oyun oynamak için daha fazla, silmek için ise daha az vakit harcıyor. Yeni kuşak konsolları harika halde tamamlamak için tasarlanan şoför, sistemin yanına yerleştirilmek üzere çıkarılabilir bir standa da sahip.

WD_BLACK D30 Game Drive SSD, ABD’de 89.99 dolardan başlayan fiyatlarla, 500GB, 1TB ve 2TB opsiyonlarıyla satılıyor.

WD_BLACK D30 Game Drive SSD for Xbox

Xbox konsollarındaki oyun tecrübesini tamamlamak için tasarlanan WD_BLACK D30 Game Drive SSD’nin resmi lisanslı bu sürümü, artırılmış sürat ve Xbox’tan ilham alınan kompakt dizaynıyla yüksek bir kapasite sunuyor. Oyuncular şoförlerini bağlayabilir ve süratlice oyun kitaplıklarını oluşturmaya yahut konsollarında yeni oyunlar için yer açmaya başlarken, birebir vakitte eski Xbox One favorilerini direkt şoförden oynayabilir.

WD_BLACK D30 Game Drive SSD for Xbox satın alan oyuncular ayrıyeten konsollarda ve PC’de 100’den fazla oyuna erişim imkanının yanı sıra çok oyunculu çevrim içi konsol da sunan 1 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine sahip olacak.

WD_BLACK D30 Game Drive SSD for Xbox, ABD’de 99.99 dolardan başlayan sayılarla 500GB, 1TB ve 2TB kapasiteleriyle mevcut.

“Oyunların performansını geliştiren süratli ve sağlam depolama”

Western Digital’in Flash İş Ünitesi Lider Yardımcısı ve Genel Müdürü Rob Soderbery yeni SSD’ler hakkında şunları söyledi:

“WD_BLACK markamızın oyunculara çok açık ve epeyce net bir kelamı var. Oyunların oynanabilirlik performansını geliştiren süratli ve muteber depolama… Duyurduğumuz yeni eserlerle birlikte portföyümüz ister yeni başlayan ister ileri düzey olsun, her oyuncunun günümüzün en yaratıcı oyunlarının güçlü dünyalarını keşfetmesi için çeşitli flash dayanaklı tahlillere sahip.”

Aktiflikte konuşmacı olarak vazife alan The Game Awards organizatörü ve sunucusu Geoff Keighley ise yeni SSD modellerini şöyle kıymetlendirdi:

“Son birkaç yıl içerisinde sürükleyici oyun dünyasının grafikleri ve inandırıcılığı çok daha güçlü bir pozisyona ulaştı. Flash teknolojisi oyun tecrübesini geliştirmenin kritik bir noktası haline geldi. Oyuncular sadece daha fazla depolama alanına gereksinim duymuyor; varlıklı oyun dünyalarına anında giriş yapabilmek ve oyunları tasarladığı biçimde oynadıkları bir oyun tecrübesi yaşamak için sürate gereksinim duyuyor.”

Tags: Depolama, İçi̇n, oyun, xbox, yeni Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts