Velvet Assassin

Velvet Assassin

Aralık 4, 2019 0

2. Dünya Savaşı yapımcıların vazgeçemediği bir konu. Hatta iyice suyu sıkıldı bile denilebilir. Şu zamana kadar Normandiya’ya Çıkarması’na katıldık, Rus olarak Nazilere karşı savaştık, Pasifik cephesinde Amerikan askeri olduk vs… bu liste böyle sürüp gider. Gene insanlık tarihinin en büyük olaylarından biri olan 2. Dünya Savaşı zamanına geri dönüyoruz. Ancak olayları kadın bir ajan olarak yaşayacağız.

Gerçeklerden oyuna

Velvet Assassin, Replay Studios tarafından geliştiriliyor. Yapımcıların pek adının duyulduğunu söyleyemeyiz. 2006’da piyasaya sürülen, vasatın altında kalan Crashday adında bir yarış oyunları var. Firma şimdilerde Velvet Assassin ile adını daha çok duyurmaya başladı. Velvet Assassin, gerçekten de 2. Dünya Savaşı’nda bir İngiliz ajanı olan Violette Szabo’nun (Tam adı Violette Reine Elizabeth Bushell Szabo) gerçek yaşam hikayesine dayanıyor.

Violette Szabo, 26 Haziran 1921’de Fransız bir anne ve İngiliz taksi şoförü bir babanın kızı olarak, Paris’te doğuyor. Daha sonra ailesi Londra’ya taşınıyor. Szabo, 2. Dünya Savaşı başlayana kadar Bon Marché adında bir yerde parfümeride çalışmış. Daha sonra Etienne Szabo ile tanışıyorlar ve 19 yaşındayken Etienne ile evleniyor. Ancak kocası 1942’de El-Alamein Savaşı’nda göğüs kafesinden yaralanıyor ve ölüyor. Violette bundan sonra kocasının ölümünden önce 1941’de girdiği ATS’den (Auxiliary Territorial Service), SOE’ye (Special Operations Executive) geçiyor. Atletik bir yapıya sahip Violette, Müttefik ve Alman silahlarını kullanma, silahsız dövüş, patlayıcı, sabotaj, iletişim alanlarında eğitim alıyor. Louise kod adını kullanıp, Fransız direnişinde organizasyonda bulunup, ilk görevinde köprülere ve yollara sabotaj düzenliyor. İlk görevinde başarılı olduktan sonra ikinci görevine çıkıyor. Ancak Almanlar tarafından yakalanıyor ve ilk olarak Paris’teki Fresnes Hapishanesi’nde tutuluyor. Ağustos 1944’te buradan Ravensbrück Toplama Kampı’na götürülüyor. Çok sayıda kadının öldüğü bu kampta açlık ve sefalet çekiyor. Violette Szabo, 5 Şubat 1945’te 23 yaşındayken idam ediliyor ve vücudu yakılıyor.

Değişiklikler

Violette Szabo’nun esin kaynağı olduğu Velvet Assassin’de, Violette Summer adındaki kadın ajanı yönetiyoruz. Yapım gizliliğe dayalı olacak. Velvet Assassin, Splinter Cell benzeri bir oynanış sunacak. Saklanacağız, rakiplerimizi gafil avlayacağız, yeri geldiğinde birebir aksiyona dalmamız gerekebilecek. Ancak şunu unutmamız gerekiyor, Violette bir ajan ancak normal bir insan, süper kahraman değil. Bu yüzden kolayca yaralanabilir veya ölebilir. Bu yüzden direk aksiyona girmek bizim için kötü sonuçlar doğurabilir. Gölgelerden ve karanlıktan en iyi biçimde faydalanmamız gerekecek. Hatta yeri geldiğinde çevredeki nesneleri kullanıp, kendimizi saklayabilecek, ışık kaynaklarını kesip çevremizin karanlık olmasını bile sağlayacağız. Sessiz biçimde ilerleyip, en beklenmedik anlarda düşmanlarımızı öldüreceğiz. Violette rakibinin arkasına geçip bıçağını ona saplayabilecek, boğazını kesecek, boynunu kıracak.

Tags: Aksiyon, PC, velvet assassin Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts