Türkiye’de uygun fiyata satılan Xiaomi modeli için MIUI 12.5 çıktı!

Mayıs 28, 2021 0

Çinli Xiaomi uzun bir müddettir bildiğiniz üzere MIUI 12.5 üzerinde çalışıyor. Yeni güncellemesi ile telefonlarına yenilikler ekleyecek olan Xiaomi, yaz aylarına gelmeden güncelleme konusunda elini hızlandırmaya başladı. Bugün de Türkiye’de 3.500 TL bandında satılan Xiaomi Mi 9 için MIUI 12.5 güncellemesi yayınlandı.

Xiaomi Mi 9 için yayınlanan güncelleme V12.5.3.0.RFACNXM yapı numarasına sahip. MIUI 12.5 ile birlikte Android 11 sürümüne yükseltilen Mi 9, yeni güncellemeyle küllerinden yine doğuyor diyebiliriz. OTA üzerinden sunulan ve şimdilik Çin‘de indirime sunulan yeni yazılımın çok yakında Avrupa pazarına gelmesi bekleniyor.

MIUI 12.5 ile telefona eklenen yeni özellikler

  • Bildirimlere hareketlere artık anında karşılık verebiliyorsunuz.
  • 20 kat daha fazla sürece gücü ile yapabileceklerinizin artık sonu yok.
  • Özel aygıt modeli ayarlamalarıyla, yükseltmeden sonra her telefon daha süratli hale geliyor.
  • MIUI daha hafif, daha süratli ve daha güçlü hale geldi.
  • Sistem Android 11 işletim sistemine yükseltildi.
  • Android Güvenlik Yaması Nisan 2021’e güncellendi. Sistem güvenliği artırıldı.

Xiaomi, güncelleme konusunda asıl yeniliklerini MIUI 13 ile sunacak. Yıl sonuna gerçek tanıtılması beklenen MIUI 13 güncellemesi ile sistemin A’dan Z’ye değişeceği söyleniyor. Güvenlik konusunda da atılımlar yapan Xiaomi, yerleşik uygulamarı minimuma indirmek için çok çabalıyor. Bu sayede kullanıcı istediği uygulamayı kaldırabiliyor.

Android 12 sürümünde nasıl bir güncelleme siyaseti izleyeceği merakla beklenen Xiaomi, yıl bitmeden kelam verdiği üzere neredeyse tüm aygıtlarına MIUI 12.5’i sunacak üzere görünüyor. Pekala, siz Xiaomi’nin güncellemelerinden şad musunuz? Güncelleme ile telefonunuzda hiç problemler ortaya çıktı mı? Gelin yorumlarda tartışalım.

Tags: güncelleme, İle, Mıuı 12.5, Xiaomi, yeni Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts