Türk toplumu interneti nasıl kullanıyor? Görsel

Türk toplumu interneti nasıl kullanıyor? Görsel

Aralık 6, 2019 0

Galeri / Teknoloji

Türk toplumu interneti nasıl kullanıyor? Görsel

ICO araştırmayı yaptı Türk halkı interneti nasıl kullanıyor? Görsel Reyin sanayisi üzerine büyük bir çalışma yapan ICO Partners, Türkiye’nin 2013 video reyin pazarına bir genel bakış attı. Kısım kısım araştırmış olan ICO’nun altta büyük bir görselini görebilirsiniz. Görsel içerisinde bir hayli ayrıntı yer alıyor. Şimdi gelin ayrıntılardan kısaca bahsedelim.

Türkiye’nin şimdiki popülasyonu 75.5 milyon. Bu popülasyonun 36 milyonu etkin olarak internet kullanıyor. Kaliforniya’nın neredeyse popülasyonunun tamamına denk bir sayı. İnternet’in %33’ü İstanbul’da kullanılıyor. Geriye kalan kısım ise 10 kent ve ülke genelinde ayrılıyor. Türkiye internete bağlı olan en çok internet kullanıcı popülasyonuna sahip ülkelerden biri. Aylık olarak çevrimiçi 31 saat tüketiliyor. İngiltere’den sonra Türkiye internete en bağlı kalan ülke konumunda.

İnternete bağlanış dağılımı ise şu biçimde: %46’sı bilgisayarlardan, %28’i telefonlardan, %39’u oyunları çevrimiçi oynamaktan ve %16’sı da internet kafelerden bağlanmaktan. Türkiye’de 22 binden fazla internet kafe bulunuyor. Türk pazarının ebadı senelik 183 milyon euro.

Çevrimiçi oyunlarda reyin parası satın alan oyuncular genç olduklarından Epin’i seçim ediyorlar. 21 yaşından minik olan oyuncuların %61’i Epin’i kullanıyor. Epin’ler için tüketilen para aylık 44 euro. Mobilde ise 100 uygulama fiyatsız indirilirken, 2 uygulama fiyatlı olarak indiriliyor. Başka Bir Deyişle fiyatlı mobil uygulama kullanan şahıs rakamı çok az.

MMO’nun kullanıcılardan gelen kazancı: 10.3 euro.
MMO’nun ödeme yapan kullanıcılardan gelen kazancı: 21 euro.

Sosyal medyanın kullanıcılardan gelen kazancı: 1.1 euro.
Sosyal medyanın ödeme yapan kullanıcılardan gelen kazancı: 7.5 euro.

Mobil kullanıcılardan gelen kazanç: 1.4 euro.
Ödeme yapan mobil kullanıcılardan gelen kazanç: 4.1 euro.
#türkiyede reyin #pc #video reyin Yorumlar 16 MK Okuru MK Okuru 06.12.2019 06:17 Kalan Şahsiyet : 300 Gönder

Tags: galeri_1, PC, türkiyede oyun, video oyun Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts