Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu

Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu

Kan gölünde boğulmamak için çabaladığımız oyunlar Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu Her ne kadar şiddet içerikli oyunlara karşı tepkiler artmaya devam etse de, bu konuda yapımcıların geri adım atmaya niyeti yok. Hazırlanan oyunlar o kadar başarılı oluyor ki, yıllarca aklımızdan çıkmadığı gibi, geliştirilen devam oyunlarıyla da tansiyonumuzu zıplatmaya devam ediyorlar. Segmentnext sitesi, “Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu” başlığı altında bir sıralama yapmış. Biz de size sunuyoruz. Bakalım sizin de düşüncelerinizle uyuşuyor mu.

10. Silent Hill 2

Yapılan birçok anket sonucu görüldü ki Silent Hill 2, şimdiye kadar geliştirilmiş en iyi Silent Hill oyunu. Gerek hikaye yapısı, gerek atmosferi, gerekse de efsanevi karakterleriyle gönlümüzde çoktan taht kurdu o. Hele bir Piramit Kafa vardı ki, unutmamız ne mümkün! Bu oyun, görsel şiddeti bir kenara, psikolojik olarak da bizleri çoğu kez zorluyordu gerçekten. Rahatsız edici sesler bile zihnimizi darmaduman edebiliyordu.
1 Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu 9. Blood Rayne 2

Seksi bir kadından daha tehlikelisi varsa, o da hem seksi hem de ölümcül olanıdır. Evet, Blood Rayne’den bahsediyoruz. İlk üyesiyle oyun dünyasına farklı bir şiddet kapısı açan Blood Rayne, 2 numaralı yapımıyla tahtını daha da sağlamlaştırmıştı. Kan gölünde yüzen düşmanlar, birbirinden ölümcül silahlarla donatılmış güzel bir kadın ve şiddet dolu sahneler. İşte Blood Rayne’in kısaca özeti…
2 Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu 8. Resident Evil 4

Serideki en radikal değişikliğin yaşandığı oyun. Önceki oyunlarda olmadığı kadar aksiyona odaklanılmış olması, ister istemez kan ve şiddeti de beraberinde getiriyordu. Yüzü maskeli, elinde testereli düşmanlar vardı bu oyunda. Eğer oynadıysanız, aklınızda o kesim sahneleri canlanmıştır. Gerçekten sadece bu sahneler bile fazlasıyla şiddet içeren, rahatsız edici sahnelerdi.
3 Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu 7. Grand Theft Auto (Seri)

Rockstar’ın oyun dünyasına armağan ettiği bu seri, belki de şimdiye kadar en çok tartışma yaratan, en çok mahkemeye verilen seridir. Seride her anlamda o kadar fazla şiddet içeren sahne var ki, kimsenin bu sahnelerden etkinlenmediğini söyleyemeyiz. İnşaata adam gömüp üzerine beton dökmek, içinde insanlar olmasına rağmen koca binayı ateşe vermek ya da en basitinden sokakta yürüyen yayalara saldırmak, etrafı birbirine katmak. GTA, biraz da oyuncuların sanal dünyada yapmak istediği şiddet eylemlerini tetikliyor dersek yanılmayız.
4 Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu 6. Manhunt (Seri)

Hastalıklı insanların olduğu bir dünyada, hastalıklı bir insanın intikam mücadelesi veya ne yaptığını bilmeden ortalığı birbirine katması… Manhunt’taki işkence sahneleri, öldürme yöntemleri, kesinlikle en şiddetli sahnelere verilebilecek en iyi örneklerdendir. Manhunt 2’yi hatırlıyorum da, yine bu oyun yüzünden Rockstar’dan şikayetçi olmuştu birçok kişi. Yüzü maskeli, elinde baltalarla saldıran yarı çıplak adamlar, en olmadık yerlerde karşımıza çıkan tuzaklar ve diğerleri…
5 Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu 5. Soldier of Fortune (Seri)

Karakter uzluvlarının paramparça edildiği belki de ilk oyun. Soldier of Fortune, bir zamanların en önemli aksiyon oyunuydu. Tek başına güçlü bir ordu misali düşmanları ortadan kaldırmak için hareket ediyorduk, ama ne hareket! Düşmanlarımızın neresine ateş edersek, orası kopuyor, etrafı kan kaplıyor, yaralılar inim inim inliyordu. Kesinlikle öldürmeden eziyet etme konusunda Soldier of Fortune’un oyun dünyasına katkıları büyük.
6 Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu 4. God of War 3

Sony’nin en başarılı aksiyon serilerinden God of War da, 3 numaralı oyunuyla görsellikte tavan yapan isimlerden. Özellikle oyundaki kan kullanım seviyesi ve öldürme sahneleri o kadar etkileyici ki, yayımlanan videolar bile bir süre sonra ya kırpılmış ya da tamamen yayından kaldırılmıştı. Kratos’un o ünlü “kafa koparma” sahnesi unutulacak gibi değil!
7 Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu 3. Dead Space (Seri)

Visceral Studios’un uzayda başlattığı kaos, iki ana oyun + ek oyunlarla beraber şiddetini artırdı. İğrenç yaratık tasarımları, karanlık ortam ve korkutucu sesler, oyuncuları her zaman diken üstünde tutmayı başarabiliyor. Oluk oluk akan kan, ardı ardına öldürülen yaratıklar da cabası.
8 Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu 2. Mortal Kombat (2011)

Ed Boon önderliğinde oyun dünyasına kazandırılan en şiddetli dövüş oyunu serisi Mortal Kombat, son üyesiyle şiddet anlamında iyice tavan yaptı denilebilir. Zaten geçmişten günümüze miras kalan efsane Mortal Kombat Fatality’lerini unutmuş değiliz. Yeni oyunla birlikte daha iyi grafiklerin olması da bu şiddet sahnelerinin hiç olmadığı kadar gerçek görünmesini sağladı.
9 Tüm zamanların en şiddetli 10 oyunu 1. Postal 2

Amaçsız bir insandan gerçekten korkmak lazım. İnsanlarla diyalog kurmayı sevmeyen, hayvanlardan nefret eden, görgü kuralları nedir bilmeyen biri… Evet, evet, eğer böyle biri gerçekten varsa, gerçekten tehlikelidir! Siz hiç silahının ucuna bir hayvanı takıp da ateş eden bir karakter gördünüz mü oyunlarda? Postal oynadıysanız görmüşsünüzdür. Evet, bu tip şiddet unsurlarının bulunduğu belki de tek oyun Postal.
#enler #nds #pc #playstation 3 #psp #wii #xbox 360 #en şiddetli 10 oyun #silent hill 2 #bloodrayne 2 #gta #manhunt #god of war 3 #resident evil 4 #soldier of fortune #postal 2 #dead space #mortal kombat Yorumlar 113 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 16:23 Kalan Karakter : 300 Gönder

Tags: bloodrayne 2, Dead Space, en şiddetli 10 oyun, enler, galeri_9, god of war 3, Gta, manhunt, Mortal Kombat, NDS, PC, PlayStation 3, postal 2, PSP, resident evil 4, silent hill 2, soldier of fortune, Wii, XBox 360 Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts