The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

Aralık 5, 2019 0

Nedense filmlerle birlikte yapılan oyunlar, vasati bir seviyede ya da daha altında oluyorlar. Hakikatinde mesele üretimcilerin filmin vizyona girmesiyle beraber, oyunu da hemen yapıp piyasaya sürerek, ne koparırsak kârdır manasını gütmelerinden ileri geliyor. Bu emelle yapılan çoğu projede kafadan eksi kutuplarda dolanıyor. Ancak arada sırada nitelikli üretimler de çıkabiliyor. Mesela takvimler 2004 senesini gösterdiği zamanda Pitch Black’in devamı olan, Vin Diesel’in gene başrolünde oynadığı The Chronicles of Riddick vizyona girmişti. Aynı yıl Starbreeze’in Son olarak Darkness’ı yaptılar geliştirdiği The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay da piyasaya sürülmüştü. Escape from Butcher Bay, filmle aynı mevzuyu ele almıyordu. Hatta filmde geçen Butcher Bay cezaevinden Riddick’in kaçışını ve göz maharetini nasıl kazandığını ele alan bir senaryoya sahipti. Oldukça nitelikli ve hoş bir oynanış sunuyordu, Xbox’a çıktıktan sonra PC’de boy gösterdi ve çoğu şahıs tarafını beğenilmişti. Şimdilerde ise Starbreeze yeni jenerasyon The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena üzerinde çalışıyor. Neticede böylesi üretimler çıkabiliyor. Ancak The Spiderwick Chronicles, böyle bir yapıya sahip değil ve genel olarak zafersiz film oyunları arasına ilave ediliyor.

Büyü ve sihirciler zaman için yok oldular

The Spiderwick Chronicles, bu yıl içinde vizyona giren Spiderwick Günceleri filmiyle beraber piyasaya sürüldü. Aksiyon serüven kırması imalde, düşmanlarla çarpışıp yeri geldiğinde önümüze çıkan bulmacaları çözüyoruz. Oyunun aksiyon kısmı oldukça tek düze bir biçimde genele dağılmış. Zati kapışılan düşmanlarda olmayan suni akıldan dolayı, rakipleri geçmek oldukça basit oluyor. Her şey yalnızca düşmanları pataklamakla kalmıyor, yeri geldiğinde bulmaca çözmemiz gerekiyor. Ancak bulmacalar gerçekten basit. Son derece kolay çözümleri var. Düz bir çizgide ilerleyen Spiderwick Chronicles, tekdüze bir yapıya sahip. Devamlı gidilecek olan yol muhakkak. Bu surattan bir müddet sonra gerçekten sıkıcı bir hal almaya başlıyor.

Genel olarak oyunun grafikleri zaferli değil. Hatta yer yer makûs noktalar gözünüze batabilir. Ana şahsiyet modellemeleri üstünde azıcık daha el emekçiliği konuşsa da, geri kalanlar açısından bu vaziyet ne yazık ki iç açıcı değil. Sesler belki de genel olarak iyi olmayan oyunun tek artı tarafı olabilir. Seslendirmeler güzel ve geri kalanlarla beraber bu istikamet hoş bir kısım olarak yerini alıyor.

Çelimsiz reyin

Spiderwick Chronicles, “Film oyunları genel olarak makûstur” altın kaidesini bozmadan, ananeyi aynı biçimde devam ettiren bir reyin olmuş. Biraz ivediye gelmiş de, yapılmış havasına sahip. Genel olarak zafersiz haliyle usta kalıcı bir reyin değil. Şayet Spiderwick Chronicles kitaplarını okumuş ve filminden hoşlandıysanız, düşük sistem ihtiyaçlarıyla minik bir alternatif olabilir.

Tags: Macera, PC, the spiderwick chronicles Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts