The Sims Online

The Sims Online

Aralık 3, 2019 0

Çıktığı günden beri en çok satanlar listesinde zirveden inmeyen oyun The Sims artık online. Aslında bir çoğumuz ek görev paketlerinden sıkıldığımız halde nedense Amerikalılar bu oyunu hala severek oynuyorlar. Maxis firması Amerikalıların bu oyuna karşı olan yoğun ilgilerinden dolayı Sims Online’ı piyasaya sürdü. Sims Online’ı diğer ek paketlerden ayıran özellik ise dünyanın dört bir yanında Sims oyuncularını aynı açtı altında toplayıp sanal ortamda sosyal bir platform oluşturmak.

Artık Simsler nette takılacaklar

Sims Dünyası’na kendi istek ve arzunuza göre bir karakter yaratarak başlıyorsunuz. Karakter yaratma önceki Sims oyunlarında olduğu gibi son derece rahat. Bundan sonra da birbirinden faklı coğrafi yapılara sahip yirmi dört tane şehirden herhangi birini seçtip nihai yuvanızı kuracağınız yeri belirlemiş oluyorsunuz. Benim seçimim ise insanların yoğun olduğu bir şehir seçmek oldu. Daha sonra bir dağ evi almayı düşünüyorum.

Oyuna başlayan herkese küçük bir ev alacak kadar para veriliyor. Çalışarak evinizi daha da büyütebilirsiniz. Fakat en mantıklısı kendinize bir ev arkadaşı bulmanız. Bu sayede siz ev eşyalarını alırken arkadaşınız da evin dekorasyonunu yapar. Tabii ki kendinize iyi bir dost seçmelisiniz; ne de olsa aynı evi paylaşacaksınız. Oyunda sizi rahatsız eden insanlar olduğu zaman onları Visible List’e alarak bu kişilerin sizi görmesine engel olabiliyorsunuz. Evinize misafir çağırıyor ve onun sizin odanıza girmesini istemiyorsanız kapıya bir şifre koymanız yeterli olacaktır. Ayrıca oyun içinde iletişim kurabileceğiniz beş yüz kişilik bir arkadaş listemiz var. Bu sayede oyun da bir arkadaşınız online olduğu zaman onunla iletişim kurabileceksiniz. Gene bir çok ihtiyaçlarımızı giderip mutlu yaşam sürmeye çalışacağız.

Oyunda bir popüler olmak isteyenler için çok güzel bir haberim var. Top 10 ve Top 100 listesi. Bu listelerde en zengin ve en büyük evi olan oyuncuların adlarını göreceksiniz. Bu sayede oyuncular adının en üst sıralarda kalması için büyük çaba sarf edecekler. Oyunda bütün yaptıklarınız sürekli olarak takip ediliyor. Oyunda Maxis’in önerdikleri adlı menüye tıkladığınızda sizin için gün içinde yapabilecekleriniz hakkında bir ajanda çıkıyor. Bu ajanda da yazan bilgiler oyundaki karakterinizin zevklerine göre ayarlanıyor. Son olarak da şunu altını çizerek söylüyorum ki oyunda sahip olduğunuz her maldan bir vergi alınıyor. Haberiniz olsun 🙂

Tags: PC, Strateji, the sims online Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts