TCL 20 Pro kamera puanı ile herkesi şaşırttı!

Mayıs 24, 2021 0

TCL geçtiğimiz aylarda arşımıza TCL 20 ailesi ile çıkmıştı. Ülkemizde de telefon üretimine başlayacak olan TCL, yeni serisi ile büyük beğeni toplamıştı. Serinin zirve modeli TCL 20 Pro kamera özellikleri ile ön plana çıkmıştı. DxOMark grubu de TCL 20 Pro‘yu mercek altına aldı.

DxOMark’ı bilmeyenleriniz için; bu takım telefonların kameralarına sentetik testler uyguluyor ve verdiği puanlar dünya çapında genel geçer kabul görüyor. DxOMark grubu artık de TCL 20 Pro‘yu inceledi. Takım, TCL’nin yeni canavarına ortalama 117 puan verdi. Fiyatına nazaran çok güzel diyebileceğimiz bu puanın ayrıntılarına gelin birlikte göz atalım.

Telefon fotoğraf kısmından ortalama 124 puan, görüntü kısmından ortalama 102 puan ve zoom kısmından ortalama 59 puan alıyor. Pozlamadan 92, renkten 95, odaklamadan 100 ve dokudan 96 puan alan telefon, kaliteli fotoğraf çekmek isteyenleri üzmeyecek üzere görünüyor.

Telefonun tele lensi ise 73 puan alarak ortalamanın üstünde bir performans sergiliyor. TCL 20 Pro’nun en başarısız olduğu nokta ise gece çekimleri oluyor. Gece modundan 33 puan alan telefon ortalamasının düşmesine neden oluyor. Gece çekimi benim için değerli değil diyorsanız, bu puanların amiral gemisi modellerine baş tuttuğunu söyleyebiliriz.

TCL 20 Pro 5G’de 6 GB RAM ve 256 GB depolama alanı bulanacak. 6.67 inçlik 20:9 kavisli AMOLED ekran yer alıyor. Telefon gücünü ise Snapdragon 750G işlemciden alıyor.

Kamera tarafında ise ana kamerada 48 MP Sony IMX582 sensörüne 16 MP ultra geniş kamera, 5 MP makro ve 2 MP alan derinliği kamerası eşlik ediyor. Ön kamera ise 32 MP çözünürlük sunuyor.

549 Euro’dan satışa sunulan bu telefonun ülkemizde daha uygun düzeylerde satılacağını düşünüyoruz. Şayet TCL 20 Pro incelemeye gelirse telefonun tüm artı ve eksi taraflarını Teknolojioku.com olarak sizlere aktarıyor olacağız.

Tags: İse, Kamera, Ortalama, telefon Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts