Tam 16 yıl sonra gelen oyun: Homeworld 3 duyuruldu!

Tam 16 yıl sonra gelen oyun: Homeworld 3 duyuruldu!

Aralık 3, 2019 0

İlk olarak 1999 yılında çıkan Homeworld, farklı tarzı ve başarılı dinamikleri ile büyük beğeni toplamış ve 2003 yılında bir devam oyununa kavuşmuştu. Her ne kadar daha sonra Remastered oyunlarını görmüş olsak da serinin yeni oyunu için tam 16 yıl bekledik. ve 16 yıl sonra PAX 2019 fuarında Homeworld 3 duyurusu geldi.

Tam 16 yıl sonra gelen oyun: Homeworld 3 duyuruldu!

Geçtiğimiz hafta kısa bir teaser yayınlayan Gearbox, tanıtım videosu ile birlikte bu oyunun Homeworld 3 olduğunu da doğrulamış oldu. Oyunu geliştiren Blackbird firması bağış yolu ile bu projeyi sırtlayacağını duyurdu. Yine de bağış için bir limit konulmamış. Fig üzerinden 1 dolar hedefi ile açılan bağış sayfasında an itibari ile 249.200$ toplanmış durumda. 

Serinin diğer oyunlarında olduğu gibi gerçek zamanlı strateji türünde olan Homeworld 3, yeni teknolojiler sayesine görsel anlamda da çok daha detaylı bir şekilde karşımıza çıkacak. Ayrıca oyunda epik uzay savaşlarının yer alacağı da belirtilmiş. Henüz çıkış tarihi belli olmayan oyunun duyuru videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.