Star Wars Empire at War

Star Wars Empire at War

Aralık 4, 2019 0

Sinema tarihinin en görkemli bilim kurgu şaheserlerini bir araya getirseniz, belki de listenin en başındaki isim Star Wars olacaktır! 6 bölümden oluşan bu seri geçtiğimiz yıl muhteşem bir yapım ile beyaz perdede sona erdi. Ancak serinin 3. ve 4. bölümü arasındaki zaman aralığını konu alan 100 bölümlük bir dizi projesi ve daha netlik kazanmamış bir çok yapım, efsane serinin yaratıcısı George Lucas’ın şu sıralar zihnini kurcalayan projeler. Zira Star Wars fan’ları, bir şekilde serinin devam etmesini George Lucas’tan istiyor. Ancak Lucas şimdilerde Indiana Jones serisinin yeni filmi için hazırlıklarını tamamladığından dolayı, kısa vadede Star Wars’a ilişkin bir materyal bulamayacağız. Tabi bu durum oyuncular için pek geçerli değil. Zira Star Wars’ın bu zamana kadar onlarca oyunu yapıldı ve daha nicesi yapılacaktır. Bunlardan en yakın zamanda elimize geçecek olanı, 15 Şubat’ta raflarda boy gösterecek olan Star Wars: Empire at War!

Aradığım huzuru bu galakside buldum

Oyun hakkında kullanıcıların bir fikri olması için yapımcı Petrolyph ve yayıncı Lucas Arts bir demo yayınladılar. Tek görevden oluşan demo 741 MB. Kısa kurulumu tamamlayıp, giriyoruz uçsuz bucaksız karanlıkların içine.

Star Wars: Empire at War açılır açılmaz, menü tasarımı ve arka plan dikkatimizi çekiyor. Sanki bir uzay gemisinin kokpitinde gibiyiz. Önümüzden gemiler geçiyor, lazerler, patlamalar vb… olaylar izliyoruz. Hemde daha menüdeyken. Hatta bazen kaptırıp, şimdi ne olacak diye de baktığımız oluyor. Zira bazen ortalık öyle bir duruluyor ve kısa bir süre sonra bir kargaşa bir kıyamet kopuyor ki, gerçekten de hayretle izliyoruz. Fonun bir anlık durgunluğundan yararlanıp options’a geçiyoruz. Burada başta grafik olmak üzere tek tek ayarlarmızı yapıyoruz…

Seni bu gezegende yaşatmam!

Tüm işlemlerimizi tamamladıktan sonra Single Player ile Yıldız Savaşları evrenine Empire at War farkıyla giriş yapıyoruz! Yapım ilk bakışta Homeworld oyununu andırıyor. Öyle ki, 3 boyutlu bir galaksideyiz, onlarca gezegen var. Bizim üssümüz, üzerinde Han Solo ve Chewbacca’nın resmi olan. Gezegenimize tıkladığımızda, orada üretebileceğimiz binaları ve birimleri görebiliyoruz. Ayrıca 3 adet filomuz mevut. Onları buradan organize ediyoruz.

Tags: PC, star wars empire at war, Strateji Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts