Spellforce: The Order Of Dawn

Spellforce: The Order Of Dawn

Aralık 4, 2019 0

CİDDİ BİR MESELE

Spellforce, çoğu oyundan kendini sıyırmayı başarıcak gibi gözüküyor. Oyun için otoriteler “Warcraft + Dungeon Siege” formülünü uygun buluyor ve büyük oranda bu doğru, çünkü oyunun türü RTS ve RPG karışımı olacak. Oyun için yapacaklarını açıkladıkları tüm düşünceleri yerine getirebilirlerse muhteşem bir proje ile karşı karşıya olacağız.

BİR EL ATMAK LAZIM

Baştan söyleyeyim ki, Jowood bu oyuna çok önem veriyor ve güveniyor. Spellforce’un en büyük özelliklerinden biri oyunda ki ırkların çeşitliliği. Toplam 6 ırk bulunuyor. Bunları Human, Dwarves, Elves, Dark Elves, Orcs, ve Trolls olarak sıralayabiliriz. Irkların bu çeşitlilikle kalmayıp her bölüm geçişinizde yeni özellikler gelmeside, gelişiminin hiç durmayacağını gösteriyor. Zaten Spellforce’un da amaçlarından biri kontrollerin oyuncunun elinde olduğunu hissetirebilmek.

AMA FAZLA KURCALAMAYALIM

Kontrollerden bahsetmişken oyunda tamamen yeni bir kontrol sisteminin geldiğini söylememk olmaz. Bu sistemi “Click’n’Fight” olarak adlandırmışlar. Diğer RTS’lerden farklı olarak bir düşmanınızın üstüne tıkladığınızda ne çeşit bir saldırı yapmak istediğiniz hakkında bir menü çıkıyor. Eğer hızlı saldırı yapmak istiyorsanız çift tıklamanız yeterli olacak. Tabii tüm yenilikler bu kadarlile sınırlı kalmamış. Zaman içinde hepsi ortaya çıkacak. Oyunun savaş taktikleride diğer oyunlara göre farklı olacağı söyleniyor, standart RTS’lerde bir adamı öldürürken sadece çevresini sarıp sıkıştırmak yeterli oluyordu. Spellforce’da daha çok taktik kullanmanız gerekecek. Piyadaelerinizi okçular ile desteklemediğiniz sürece başarılı olma ihtimaliniz çok düşük oluyor.

BELLİ Mİ OLUR?

Oyunun bir diğer gelişmiş özelliği ise grafikleri ve kamera açıları. “Kamera açıları” diyorum çünkü bu tip oyunlarda kamera açısı çok önemli. Spellforce’u diğerlerinden ayıran özellik ise bu oyunda 1st-person bakışına geçebiliyor olmanız. Bu özellik çok ilginç olacak gibi gözüküyor. Düşünsenize bir Orc’un gözünden bütün dünyayı görüyorsunuz, bir an için kendi çirkinliğinizi unutup dünyanın güzelliklerini ile karşı karşıyayız. Ayrıca oyunun grafiklerinin tümüde 3D olarak tasarlanıyor. Diğer dikkat etmemiz gereken konu ise oyunun zoom özelliği. Oyunda düşmanlarınızın göz bebeğini görebilecek kadar zoom yapabiliyorsunuz.

OLURSA OLSUN

Sonuç olarak oyun vaad edilen tüm özelliklerini verebilirse muhteşem olacak. Bunları ses ve grafiklerle desteklerlerse strajeji oyunlarına yeni bir dönüm noktası olacak gibi. Oyunun şu ana kadar bir trailer’ı çıktı, web sitesinden (www.spellforce.com) indirebilirsiniz.

Tags: PC, spellforce the order of dawn, Strateji Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts