Sofistike Snapchat Filtreleri: Yayıncıların Suratını Çekim Sırasında Yanılgısız Biçimde Değiştiren DeepFaceLive

Sofistike Snapchat Filtreleri: Yayıncıların Suratını Çekim Sırasında Yanılgısız Biçimde Değiştiren DeepFaceLive

Eylül 25, 2021 0

Bir Hayli sağlık, güvenlik ve cümbüş gibi bir hayli alanda her geçen sene işimizi daha da basitleştiren suni akıl teknolojisi illa verimli şeyler için kullanılacak diye bir şey yok. Bu teknolojinin nimetlerinden yararlanan geliştiriciler, deepfake ismi verilen vakanın esaslarını uzun zaman evvel attı. Deepfake teknolojisini kullanarak üretilen bir program ise son zamanlarda özellikle internet yayıncılarının alakası altında.

DeepFaceLive ismi verilen yeni bir program, Twitch ve eşi mecralarda yayın yapanların son günlerde edindiği en büyük cümbüş kaynaklarından biri olmuş gidişatta. Bu vasıta sayesinde yayıncılar suratlarına rastgele bir başka suratı harikulade bir biçimde yerleştirebiliyor; başka insanlarmış gibi görüşebiliyorlar.

Bir TikToker kendini Arnold Schwarzenegger’e çevirdi:

DeepFaceLive, yayın anında kamera karşısındaki bireyin suratını başka bir suratla çekim anında değiştiren bir sarih kaynaklı suni akıl yazılımı. Bu yazılımı yaratan şahıs ise internette Iperov ismiyle öğrenilen bir yazılımcı. Yazılımın kullanımı henüz yaygın değil, ancak her geçen gün daha çok tanınıyor. Yayıncılar bu yeni mahsulü kullanmayı bilmesi azıcık sürebilir, ancak görünüşe bakılırsa DeepFaceLive yakında çığ gibi gelişerek bir trend haline gelecek.

Deepfake ile uğraşan Rus YouTuber Vladislav Pedro’nun ifadelerine göre bir hayli yayıncı yazılımı kullanmaya başladı dahi. Geçtiğimiz günlerde bir yayıncı, bir yabancıyla yaptığı video görüşme sırasında kendini Arnold Schwarzenegger’e çevirdi. “DeepFaceLive’de potansiyel var” diyen Pedro, “Bu yazılım hem yayıncılar, hem de rastgele bir mecrada içerik üretenler tarafından kullanılabilir.” dedi

Tags: Yayıncıların Yüzünü Çekim Sırasında Değiştiren DeepFaceLive Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ