Meğerse Euro ile Ücret Alıyormuşuz: 1915 Çanakkale Köprüsü'nün Geçiş Fiyatı Açıklandı

Meğerse Euro ile Ücret Alıyormuşuz: 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Geçiş Fiyatı Açıklandı

Eylül 25, 2021 0

18 Mart 2017’de esası atılan 1915 Çanakkale Köprüsü ile alakalı ehemmiyetli bir açıklama geldi. Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamalarda, 8 Mart 2022’de kullanıma açılması tasarlanan köprünün geçiş fiyatına ait ilk bilgi verilmiş oldu. Buna göre yurttaşlar, araba vapuru yerine seçim edebilecekleri köprüden geçiş için, 15 euro ödeme yapmak vaziyetinde olacaklar.

NTV’ye konuşan Bakan Karaismailoğlu, “Saatlerce süren bir geçiş oluyor. Şu an mevcut gemi tarifesine göre 85 TL fiyat alınıyor yalnızca arabadan. Araba ve sürücüden ayrıca yolcudan da ayrı bir fiyat alınıyor.” dedi.

30 dakikalık yolculuk süresi, 6 dakikaya düşüyor

1915 Çanakkale Köprüsü

Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

“Öğreniyorsunuz; mevcut geçiş araba vapurularla ve gemiyle sağlanıyor. Gemiyle sağlanıyor ve 30 dakikanın üzerinde bir geçiş süresi var. Ama gemiye bindikten sonra natürel oradaki bekleme kuyrukları var. Hele hava bozuk olduğu zaman. Çoğu zaman buranın havası esintili ve sisli olduğu için gemiler kalkmıyor, bekliyorlar. Saatlerce süren bir geçiş oluyor. Şu an mevcut gemi tarifesine göre 85 TL fiyat alınıyor yalnızca arabadan. Araba ve sürücüden ayrıca yolcudan da ayrı bir fiyat alınıyor.

Bunun yanında köprü açıldığı zaman köprünün geçiş fiyatı 15 euro olacaktır. Havanın güllük gülistanlık olduğunu düşündüğünüz bir günde 30 dakika, burada trafiğin ve kuyruğun olmadığı bir günde 30 dakika ama saatler süren yolculuklar. Bunu Çanakkale’yi ve bu bölgeyi kullanan yurttaşlarımız iyi öğrenirler, köprü bittikten sonra 6 dakikada geçecekler.”

Tags: 1915 Çanakkale Köprüsü'nün Geçiş Ücreti Açıklandı Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ