Sızıntı - Dark Souls Remastered’ta Yapılacak Değişiklikler

Sızıntı – Dark Souls Remastered’ta Yapılacak Değişiklikler

Aralık 4, 2019 0

Aslında Dark Souls Remastered’ta yapılacak değişikliklere ait sızıntılar yeni değil. Yapılan ambargolar neticesinde pek çok kaynaktan bu makaleler kaldırılmış olsa da, şimdi yeniden gündemdeler. PC, PS4, Switch ve Xbox One için oyunun 25 Mayıs 2018‘de çıkacağını bir kez daha belirtelim. 

Dark Souls Remastered’ta Neler Değişecek

Orijinalde 4 oyuncuya kadar olan co-op seçeneğinin 6 oyuncu olarak değiştirildiğini görüyoruz. Yapılan değişikliklerin oyunu biraz daha “devam sürümü” hâline getireceği, fakat orijinal konudan ve oyunun karakteristiğinden ödün verilmeyeceği belirtiliyor.  Hard souls kullanımı bir defayla sınırlı olmayacak.

Yüksek grafik özellikleri, PS4 Pro ve Xbox One X için 4K çözünürlük desteğinin yanı sıra 60 FPS oyun imkânı sayesinde Dark Souls oynamanın her zamankinden daha da güzel olacağını söyleyebiliriz. Oyunun daha da hassaslaşacağını ifade etmesi bakımından 60 FPS konusu bizce oldukça önemli bir detay.

Artan grafikler ve ışık efektlerinin iyileştirilmesi, özellikle Londo Ruins ve Darkroot Garden bölgelerinde kendini iyiden iyiye hissettirecek. Son olarak buton ve kontrolcü özelleştirmelerinin daha iyi olacağı; L3’e yapılacak atamaların oyun kontrollerini daha iyi bir yere getireceği belirtiliyor.