Ship Simulator 2006

Ship Simulator 2006

Aralık 3, 2019 0

Her ne kadar giderek çekilmez bir şehir olsada İstanbul’dan bırakamıyorum. Belki Dünya’da aynı anda iki kıta üzerinde bulunan tek kent olması nedeni ile değil, ama kenti iki kıtaya ayıran boğazın hoşluğu İstanbul’un çekilmezliğini yokediyor. Hele ki boğazı, senelerin emektar vapurları ile geçerken martılara simit atmak, tasvir edilemez bir tablo oluşturuyor.

Can boğazdan kazanç

VSTEP bünyesinde geliştirilen Ship Simulator 2006, şirketin yaşama geçirdiği ilk reyin olarak dikkat sürüklüyor. Simülasyon stilinde olması da, reelinde alınan büyük bir tehlike. Simülasyon oyunları yapmak, bir çok cinsten daha güçtür. İmalde hakikate sadık kalınmalı, tepkiler asıl yaşamdaki gibi olmalıdır. Bunu bir oyuna lanse etmek ve oyuncuya asılcı tesirler yaşatmak büyük bir sorumluğun altına girmeye neden olur. VSTEP şirketi bu sorumluğunu olabildiğince yerine getirmiş görünüyor.

Asabi kumlardan serin sulara

Roterdam, Hollanda, Hamburg gibi Avrupa ülke limanlarında ve egzotik Thai Phi Phi adasını da içeren, toplamda 700 km kare kullanılabilir sarih deniz alanına sahibiz. Taksi botu, hız teknesi, römorkör, sahil güvenlik teknesi, kargo gemisi, ufak konteyner gemisi, büyük konteyner gemisi, yat ve Titanik’de dahil olmak üzere 9 değişik deniz aracını kullanabilmekteyiz. İçerisinde arama-kurtarma, hız teknesi ile yarış, taksi, kargo taşıma, römorkluk gibi kırk değişik vazife bizi beklemekte. Evvelden hazırlanan bu senaryoların büyük kısmı kilitli bulunmakta. İlk misyonları bitirdikçe kilitli olanlar da açılmaya başlıyor. Haliyle başlardaki basit olsalar da, sonrasında giderek güçleşiyorlar. Senaryoda yazan vazifelere kanmayın; filanca gemi kuşkulu duruyor git incele ya da gemi tayfasını kurtar demek, geminin çevresinde bir tur atmak veya söylenen yerde muhakkak bir saniye süresince beklemekten ibaret. Ayrıca bir editör de ilave edilmiş. Böylece kendi misyonlarınızı yaratabilir, istediğiniz deniz aracını kısmınıza dahil edebilirsiniz.

Kaptan Kemal konuşuyor

Devingen hava başkalaşımları, yağmur ve rüzgar tesirleri hoş bire biçimde aktarılmış. Atmosferik tesirler sezilir bir biçimde hakimiyeti değiştiriyor. Her geminin kendine has bir kullanım sitili, kendine has tepkileri var. Çünkü bir simülasyon oyununda olması gereken bir gidişat. Haliyle hız teknesi kullanmakla yük gemisi kullanmak arasında dağlar kadar fark var. Biraz güç olsada gemiler daldırılabiliyor. Özellikle büyük yük gemilerinde ters bir hareket geminin batmasına neden olabiliyor. Şayet bir gemiyi daldırmayı becerdiyseniz, neticelerine dayanacak ve kısmı en baştan başlatacaksınız demektir.

Tags: PC, ship simulator 2006, Simülasyon Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts