Rolls-Royce Boat Tail, En Kıymetli Araba Oldu

Mayıs 28, 2021 0

Dünyanın en şık, en güçlü, en performanslı otomobilleri dendiğinde akla birinci gelen markalardan biri olmasa da, “lüks” sözünün araba dünyasındaki karşılığı olan Rolls-Royce, bu haftanın başında yaptığı bir sunum ile Boat Tail olarak isimlendirilen yeni ultra lüks arabasını duyurdu.

Yeni Rolls-Royce Boat Tail, dünyanın en kıymetli arabası olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü Rolls-Royce, kelam konusu aracın fiyatını tam tamına 38 milyon dolar olarak açıkladı ki bu, bir evvelki dünyanın en değerli arabası olan 16 milyon dolarlık Sweptail‘in Boat Tail’in yarısı kadar bile etmediği manasına geliyor.

Haberimizin başında da belirttiğimiz üzere Rolls-Royce’un olayı performans, şıklık (görece) ya da güç değil. Şirket, araçlarını alan bireylere ultra konfor ve kendilerini özel hissedecekleri bir araba vadediyor. Boat Tail de tam olarak bu emele hizmet eden bir model. Sırf üç adet üretilen araba, sahiplerinin isteği doğrultusunda özelleştirilmiş durumda. Araç aslen bir Rolls-Royce Phantom’u referans alıyor olsa da şirketin açıklamalarına nazaran aracın kaportası dahil elle şekillendirilmiş durumda.

Rolls-Royce Boat Tail’in tartışmasız en enteresan özelliği, bagaj kapağının altında bulunan iki adet küçük buzdolabı, özel bir çatal bıçak grubu, karbon fiberden üretilen katlanabilir tabureler ve aracın üstüne sabitlenebilen şemsiye. Dolayısı ile Rolls-Royce’un bu araçtaki “lüks” anlayışının bir pikniğe bir Doblo yerine 38 milyon dolarlık bir Boat Tail ile gitmek olduğunu söyleyebiliriz.

En sıra dışı özelliği hep piknik yapmaya hazır bir araba olması olan Rolls-Royce Boat Tail, hevesiniz kaçmadan pikniğe yetişebilmeniz için 570 beygirlik bir 6.75 litre çift turbo V12 motora sahip. Rolls-Royce, aracın 0-100 km/s kalkış müddetini paylaşmadı çünkü kelam konusu araba yarış için değil piknik için tasarlanmış durumda.

Tags: otomobil, Rolls-Royce Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts