Resident Evil 2 Remake, Sony'nin E3 konferansına damga vurdu

Resident Evil 2 Remake, Sony’nin E3 konferansına damga vurdu

Aralık 4, 2019 0

Video oyun dünyasında korku oyunlarının en ünlü serilerinden bir tanesi olan Resident Evil serisi, her ne kadar yedinci oyunu ile farklı bir hal alsa da Capcom, Resident Evil 2‘yi yeniden yapacağını duyurmuş ve takipçilerini heyecanlandırmıştı. Projeden uzun zamandır ses gelmemesi yüzünden Resident Evil sevenleri, bir ara oyunun iptal edildiğini bile düşünmüştü. Ancak sürpriz bir şekilde Sony’nin E3 2018 konferansında sahne alan Resident Evil 2 Remake, özlenen omuz kamerasıyla birlikte oyuncuları köklerine döndürecek.

Resident Evil 2 Remake için ilk video geldi

Videoda Leon Kennedy ve Claire Redfield karakterlerini göstererek takipçilerini daha fazla heyecanlandıran Capcom, muhtemelen bir başyapıt ile karşımıza çıkacak. Karakter modellemeleri tarafında göze hoş gelen çizimler ortaya koyan geliştiriciler, aynı zamanda bu konuda az da olsa eleştirdi. Özellikle Leon Kennedy’nin yeni görünümü, bazı eski Resident Evil hayranlarını memnun etmedi.

Sona geldiğimizde Resident Evil 2 Remake, şu ana kadar yapılmış en iyi yeniden yapım oyun olabilir. Oyuna sıfırdan başlayarak sevilen hikayeyi yeniden anlatacak olan Capcom, bakalım oyuncuları memnun edecek mi?