PUBG'nin yeni haritası ve yeni dürbünleri nihayet belli oldu

PUBG’nin yeni haritası ve yeni dürbünleri nihayet belli oldu

Aralık 4, 2019 0

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun yeni haritası,  Codename: Savage‘ın alfa testi bugün bazı kullanıcılara açıldı. Şimdiye kadar yeni haritanın sadece 8 x 8 km’den, 4 x 4 km’ye indirildiği ve ormanlık alanda geçtiği bilgisine sahiptik ancak Skin Tracker adlı bir Twitter hesabı tarafından oyunun yeni haritasının dosyalarını paylaşıldı. Bu dosyalara göre yeni haritada sandığımızdan daha çok yenilik var.

Codename: Savage haritası ile PUBG’e yeni silahlar ekleniyor

Yeni gelecek güncelleme oyuna Savage haritası ile birlikte yeni silahlar da ekleyecek. Eklenecek yeni özellikler arasında 3x ve 6x dürbünleri ve pompalı tüfekler için Duckbill eklentisi bulunmakta.  PUBG Corp. henüz bu konuda kesin bir şeyler dile getirmemiş, yenilikleri onaylamamış olsa da oyunun Skin Tracker tarafından paylaşılan dosyalarına bakılarak tahmin edilen yenilikleri bunlar.

Şu noktada Dürbünün çalışma tekniği oyunu bilen kesime yabancı olmasa gerek diye düşünüyoruz, keza silah ile nişan alırken dürbünlerden biri yakınlaştırma ile üç kat yakını görmeyi mümkün kılarken diğeri daha uzaktaki hedefleri altı kat daha yakın görmeyi sağlıyor. Pompalı tüfeklere gelen Duckbill eklentisi ise silahtan çıkan kurşunun dağılımını değiştiriyor.