PS4 Pro Türkiye'de ne zaman çıkacak?

PS4 Pro Türkiye’de ne zaman çıkacak?

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

PS4 Pro Türkiye’de ne zaman çıkacak?

Konsol hakkında tüm detaylar PS4 Pro Türkiye'de ne zaman çıkacak? Sony dün gece saatlerinde yaptığı özel sunum ile uzun süredir ortalıkta dolaşan dedikodulara cevap verdi ve ağzındaki baklayı çıkartarak playstation 4 Pro’yu duyurdu. Bu güncelleştirilmiş konsolun öncesinde standart PS4 modelinin Slim versiyonu da resmi duyurusuna kavuştu. Bu Slim duyurusu çok büyük şaşkınlık yaratmadı çünkü hali hazırda birkaç hafta önce zaten sızdırılmıştı.

Bu sızıntıdan dolayı canları mı sıkıldı bilinmez ama özellikle E3 sunumundaki dinamik havadan sonra dün gece yapılan bu sunum bir hayli bayık geçti. Horizon Zero Dawn, Spiderman, Mass Effect Andromeda gibi oyunlara yer verilse de Andrew House’un başı çektiği PS ekibinin en önemli duyurusu şüphesiz Neo kod adı ile bilinen PS4 Pro duyurusu oldu.

Konsolun detaylarına geçmeden evvel başlıkta belirttiğimiz gibi Türkiye çıkış bilgilerini verelim. Playstation Türkiye’den yapılan açıklamaya göre PS4 Pro tüm dünya ile aynı anda, yani 10 Kasım tarihinde Türkiye çıkışını gerçekleştirecek. 399$ fiyat etiketine sahip olan konsolun Türkiye fiyatı ise henüz belli değil. Playstation Türkiye ekibi ile bu konuda iletişime geçtik fakat henüz fiyat konusunda kurdaki dalgalanmalardan dolayı bir sonuca varılmadığı belirtildi. Kurdaki dalgalanmalardan dolayı muhtemelen konsolun çıkışına kısa bir süre fiyatı belli olacaktır.

PS4 Pro Türkiye'de ne zaman çıkacak?4K desteğinin yanı sıra HDR özelliğine de sahip olan bu konsol duyurusu ile birlikte Standart PS4 modellerine de önümüzdeki günlerde HDR desteği geleceği açıklandı. HDR desteği ile birlikte çok daha başarılı ışıklandırma efektleri görebileceğiz. Tabi PS4 Pro ve standart sürüm arasında bu konuda fark olacağını da düşünüyoruz.

Gelelim konsolun teknik özelliklerine; PS4 pro 2.1 Ghz hızında çalışan 8 çekirdekli Jaguar işlemcisine sahip olacak. 8 GB DDR5 hafıza birimi ve 1 TB depolamaya sahip olan konsolun grafik birimi ise tabi ki yine AMD’ye emanet. 4.20 TFLOPS AMD grafik birimi ile oyunlarda 4K desteği sunacak olan konsol Blu-Ray filmlerde ise malesef bu desteğe sahip değil. Açıkçası bu desteğin sunulmamasını biz pek anlayamadık. Yine de Netflix ve Youtube gibi servis sağlayıcıları sayesinde 4K film ve video konsol üzerinden izlenebilecek.

3.3 kilo ağırlığına sahip olan konsol 1080P çözünürlükte ise nihayet beklenen değerlere kavuşuyor. Eğer 4K televizyona sahip değilseniz PS4 Pro oyunlarınızı 1080P ve 60 FPS değerlerinde çalıştırabilecek. Aşağıdaki resme tıklayarak konsolun yayınlanan detaylı görsellerine göz atabilirsiniz. Ayrıca konsolun teknik detayları şu şekilde;