Project: Snowblind

Project: Snowblind

Aralık 4, 2019 0

Deus Ex serisini oynadıysanız, bir FPS olmasına karşın değişik bir oynanışa sahip olduğunu da biliyorsunuzdur. Bilindik FPS sisteminin yanında, karakterimizin değişik yeteneklerini stratejik bir şekilde kullanabilmemize izin veriyordu. Project: Snowblind, aslında ilk olarak Deus Ex için hazırlanacak bir devam oyunuydu. O zamanlarda Snowblind ismini de almamıştı. Daha sonra, bir karar değişikliği ile, orjinal bir yapım olmasına karar verildi ve ismi de Project: Snowblind olarak değiştirildi. Her ne kadar yeni bir yapım olarak kendini tanıtsa da, o da Deus Ex’in izinden gidip, onun birçok özelliğini bize geliştirerek sunacak.

Hem savaş hem geliş

FPS türündeki Project: Snowblind gelecekte geçiyor. Başrolde de, sevgili kahramanımız Nathan Frost bulunuyor. Kendisi, Liberty Coalition için çalışmakta olan bir askerdir, ama basit bir asker olduğunu sanmayın, birçok yeteneğe ve kullanabileceği güce sahip. FPS’lerin çoğunda rastladığımız gibi, burada da kötü adamlar ve terörist grupları tarafından tehdit edilmekteyiz. Amacımız, hem onlara gereken dersi vermek, hem de büyük yıkım yaratabilecek ve onlar tarafından geliştirilen bir silahı etkisiz hale getirmektir.

Yapımı yaklaşık bir seneden beri devam ediyor. 16 harita içerisinde geçen 11 görevden oluşacak. Gelecekte geçtiği için, birçok bilim kurgu öğesine rastlamak da kaçınılmaz. Kahramanımız Nathan Frost’un kullanımı için geniş çapta bir cephane var, ayrıca kullanabileceği birçok eşya ve yetenek de mevcut. İlerledikçe bu yetenekleri geliştirebilecek, ya da daha yeni yeteneklere sahip olabileceğiz. Oyun alanı ise oldukça geniş, çoğu zaman ekibimizle birlikte, çetin savaşlara katılacak ve terörist orduları ile kapışacağız. Yapımcılar, 2. Dünya Savaşı’ndan da esinlenildiğini ve gelecekte geçen bir 2. Dünya Savaşı hissi verilmek istendiğini belirtiyorlar.

Project: Snowblind’da ne şekilde bir strateji izleyeceğimiz ve uygulayacağımız tamamen bize bırakılıyor. İstersek sağlam bir FPS oyuncusu gibi amansız çatışmalara girebilir ve önümüze geleni indirmeye çalışabiliriz. Buna paralel olarak yeteneklerimiz de gelişecek ve uygun yetenekler kullanmamız gerekecek. Zırhımızı bir süreliğine güçlendirecek, hız arttırımı yeteneğimizi kullanabileceğiz. Daha kalabalık mekanlarda ise zamanı yavaşlatma gücümüzü kullanmamız gerekecek. Eğer çatışma seven birisi değilseniz, “ben işimi sessiz ve derinden hallederim” diyorsanız, o zaman başınıza daha az bela alaraktan, gizlilik öğelerini kullanabilirsiniz. Bir düşmana arkadan sessizce yaklaşıp etkisiz hale getirmek, bizi daha zor durumlara düşmekten kurtaracaktır. Gizlilikle ilgili yeteneklerden birisi, duvardan diğer tarafı görebilme. Tabii oyun hala hazırlık aşamasında olduğu için, tüm yetenekler hakkında ayrıntılı bilgiler verilmiyor ama bol olacağı kesin.

Tags: Aksiyon, PC, project snowblind Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts