Prince of Persia: Warrior Within

Prince of Persia: Warrior Within

Aralık 3, 2019 0

Açıklama:

– Okuyacağınız tam çözüm oyunun iki farklı sonunu görmenize imkan sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca oyunu mümkün olan en kısa yoldan bitirmeniz gereken şekli ile düzenlendiğinden tüm bonus sandıklarını açamayacağınızı da bilmeniz gerek. En önemli silahı; Water Sword’u edinmeniz için gerekli olan 9 adet güç gelişimi noktasını yazının içinde bulabilirsiniz.

– Çözüm içinde geçen save noktalarını ihmal etmeyin ve mümkün olduğunca save’lerin üzerine yazmayın.

– Oyunun çok büyük bir kısmı akrobatik hareketler içerdiğinden ve aynı bölümü tekrar tekrar oynamamızı sağlayacak bir senaryo yapısı benimsediğinden; bölümleri atladıkça nerelere ulaşmanız gerektiğini sizlerde az çok fark edeceksiniz.

– En önemli gücümüz olan zamanı yavaşlatma gücümüzü fazla ziyan etmemenizi ve özellikle bosslara gelmeden evvel full’lemenizi öneririm.

Tam Çözüm

TEKNE

Kontrolü ele geçirdiğiniz anda bir sürü korsan ile savaşacaksınız. Bu sırada kontrolleri öğreneceksiniz. Sola doğru devam edin. Araya minik demo girecek ve aşağı düşeceksiniz, devam edin. Yol üzerinde bulduğunuz su birikintilerinde gücünüzü tazeleyebilirsiniz. Koridoru takip ettikten sonra, tekrar dışarı çıkacaksınız. Toplam 6 adet düşman öldürdükten sonra bölümün boss’u ile karşılaşmaya hazırlanın.

BOSS : SİYAHLI KADIN

Eğer nasıl savaşacağınızı bilmiyorsanız, zorlanabileceğiniz bir karakter. Hücum ettiğiniz zaman 1 veya 2 kez darbe atıp, hemen durun. Korunma almayı hiç ihmal etmeyin. Hemen kendini savunmak için kontra atağa geçecek. İki kılıcını birden kullanıp havaya doğru saldırısını yaptığı an, en savunmasız olduğu zaman olduğundan saldırmak için en uygun halde olacaktır. Kimi zaman yere düşebilirsiniz, bu sefer kombo hareketler ile arka arkaya vurmanız mümkün. Eğer kılıçların birbirine kenetlenirse tuşlara seri bir şekilde basarak avantajı ele geçirebilirsiniz. İkinci ara demodan sonra savaşınız bitecek.

SAHİL VE ŞATO

Kumsala vardığınızda silahınız şimdilik basit bir sopa olacak. Havadaki kargaları pataklayın ve merdivenlerden devam edin. Merdivenden çıkmadan evvel diğer tarafa atlarsanız bir gizli sandık göreceksiniz. Bunu kırarak gizli resimlerden birini açabilirisiniz. Şimdi merdivenlerden yukarı çıkın. Atlamanız gereken yerlerden atlayın. Çeşmeye ulaştığınızda oyununuzu save edebilirsiniz. Burada duvara tutunmayı ve çeşitli akrobatik hareketleri yapmayı öğreneceksiniz. Yolu takip edin ve kayanın çıkıntısına ulaşın. Burada tutunarak ilerleyin ve karşıya zıplayın. Duvarda yürümeyi ve sütunlardan atlamayı öğreneceksiniz. Sütundan sütuna atlayarak, yeni platforma ulaşın. Sandığı açın ve gizli objeyi kazanın.

Tags: Aksiyon, PC, prince of persia warrior within Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts