Prince Of Persia: Warrior Within - Demo

Prince Of Persia: Warrior Within – Demo

Aralık 3, 2019 0

Sabırsızlıkla beklediğimiz oyunlardan birisi de Prince Of Persia: Warrior Within. Serinin en sonuncusu Sands Of Time’la birlikte büyük bir çıkış yakalayan Prince Of Persia, Warrior Within ile doruk noktasına ulaşacak gibi gözüküyor. Video’sunu izleyip tatmin olduğumuz oyunun, geçtiğimiz günlerde oynanabilir demosu da yayınladı. Biz de Merlin’in Kazanı olarak hemen bir incelemeye tabii tuttuk. Sonuç ise gerçekten mükemmel, bir iki ufak aksaklık dışında, onların da orjinal versiyonda düzeltileceğini tahmin ediyoruz.

Demonun başlangıcında, Warrior Within video’sunu izleyenlerin aşina olacağı video’yu görüyoruz. Görüntü kalitesi oldukça yüksek, atmosfer harika. Sonunda da, video’dan aşina olduğumuz gemiden başlıyoruz bölüme. Bu bölüm, aynı zamanda bize silah kullanmını gösteren bir tutorial olma özelliğini de taşıyor. Birçok yerden düşman geliyor ve biz de tutorial’ın bize gösterdiği kombinasyonlarla onları öldürmeye çalışıyoruz. İlk olarak dikkatimizi çeken şey, grafiklerin muhteşemliği. Warrior Within’de bizi görsel bir şölen bekliyor olacak. Sands Of Time’a göre oldukça ilerleme kaydedilmiş. Fizik modellemeleri ve çevrenin görünüşü, göze harika geliyor. Yeni oyunda, prensimizin oluşturabileceği silah kombinasyonları da arttırlmış ve daha ölümcül vuruşlar gerçekleştirebilmemiz sağlanmış. Demodaki düşmanların yapay zekaları pek de iyi değildi. Birkaç düşman arasında kalmışken, içlerinden birisini kılıçtan geçiriyoruz, fakat diğerleri kıllarını kıpırdatmıyorlar. Kıpırdatmak akıllarına geldiği zaman da, bayağı bir canımızı götürüyorlar. Bu durumun dengelenmesi ve düşmanların daha akıllı davranmaları iyi olurdu. Grafiklerin mükemmel olduğundan bahsettik, yalnız bazı texture’lar üzerinde bazı siyah izler olduğunu farkettik, bunların da ufak bir hatadan kaynaklandığını ve full versiyonda düzeltilebileceğini tahmin ediyoruz.

Düşmanları kesip ilerledikçe, arada aksiyonlu ara demolara rastladık ve oyunun moduna bayağı girdik. Öve öve bitiremeyeceğim en sağlam özellik ise müzikleri. Warrior Within’in soundtrack’lerinden oluşan bir albüm yapılsa, yüksek bir satış rakamı yakalayabilir. O derece iddia ediyoruz. Arap ezgilerinin, sert bir gitarla birleştirilmesi yöntemini kullanan Prince Of Persia serisi, harika ezgiler yaratmış ve bir yandan oynayıp bir yandan da dinlemeye doyamıyorsunuz. Sesler de gayet kaliteli. Düşmanların homutları, silahların sesleri ve temas ettiği bölgeye göre çıkan sesler gayet gerçekçi.

Kontrollerde çok fazla bir problem olmayacağını düşünüyoruz. Sol mouse tuşu ile saldırı, sağ tuşa basılı tutarak da blok yapabiliyoruz. Tabii, isterseniz değiştirebilirsiniz. Öldürdüğümüz düşmanların silahlarını alabiliyoruz. Bu silahları da, E tuşuna basarak kullanabiliyoruz. Space tuşuyla da zıplayabiliyoruz. Saydığımız tüm bu tuşları kullanarak çeşitli saldırı komboları oluşturabilmek mümkün oluyor. Özellikle zıplama ve E tuşları ile gerçekleştirilen kombolar seyir zevki yüksek ve bitirici hareketler oluyorlar. Özellikle, daha güçlü düşmanlar için bu önemli komboları uygulamamız gerekecek, yoksa çok zor ölüyorlar.

Tags: Aksiyon, PC, prince of persia warrior within - demo Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts