PlayStation 4'ün saklı kalmış güzergahları

PlayStation 4’ün saklı kalmış güzergahları

Aralık 6, 2019 0

Galeri / Teknoloji

PlayStation 4’ün saklı kalmış güzergahları

Pek çok kullanıcı bu özelliklerden habersiz. PlayStation 4'ün gizli kalmış yönleri Bildiğiniz üzere PlayStation 4 uzun bir müddettir kullanıcılarla buluşmuş gidişatta.

Gerek oyunlarda sergilediği performans, gerek kullanıcılara sunduğu kullanım basitlikleriyle oldukça dikkat sürükleyen konsol, yeni özellikleriyle beraber çok beğenilmiş gidişatta.

PS4’de konsolu uzun müddettir kullananların bildiği fakat yeni konsol sahiplerinin dikkatini sürüklemeyecek ve oldukça hoş özellikler bulunuyor.

Sizlere sunacağımız bu galeride, konsolunuzda dikkatinizden kaçabilecek ama bir o kadar da kullanışlı özellikleri paylaşacağız.

12. Surat tasvire özelliği
Bu özellikten faydalanabilmek için öncelikle PlayStation 4 kamerasına sahip olmanız gerekiyor. Kamerayı konsolunuza bağladıktan sonra, Ayarlar menüsü altında bulunan, Giriş Ayarları menüsünden, Surat Tasvire’yı faal edebilirsiniz. Bu sayede PlayStation kamerası sizi gördüğü zaman, otomatik olarak konsolunuza giriş yapabilirsiniz.

1 PlayStation 4'ün gizli kalmış yönleri 11. Share tuşu
Sony’nin konsollarına, PS4 ile ilave edilen bu tuş sayesinde oyunlardan oldukça basit bir biçimde ekran görüntüsü ya da video almanız muhtemel. Yapmanız gereken tek şey Share tuşuna basmak ve ardından ekran görüntüsü ya da video alternatiflerinden bir tanesini seçmek olacak. Ardından bu görüntüleri muhtelif paylaşım platformlarından rahatlıkla paylaşabilrsiniz.

2 PlayStation 4'ün gizli kalmış yönleri 10. Bekleme modunda şarja devam edin
Dualshock 4 gerçekten hoş bir hakimiyet makineyi ama şarjının çok uzun bir zaman katlandığını söylemek pek doğru olmaz. Elbette devamlı olarak hakimiyet makinenizi AKILB kablosuyla bağlı bir biçimde kullanmak pek güzel olmayacaktır ve rahatlığınız bozacaktır. Fakat rahatınızı hiç bozmadan, hakimiyet makinenizi oldukça kolay bir biçimde şarj edebilirsiniz. PS4’ünüzü kullanmadığınız zamanlarda bekleme moduna alırsanız,  hakimiyet aygıtınız şarj olmaya başlayacaktır.

3 PlayStation 4'ün gizli kalmış yönleri 9. Dosyalarınızı yönetin
PS4’de bulunan dosyalarınızı idareme sistemiyle beraber, konsolunuzda bulunan tüm dosyalara ulaşabilirsiniz. Yalnızca erişmekle de kalmayıp, bunları değiştirebilir ya da afaki gördüğünüz dosyalarınızı basitlikle konsolunuzdan kaldırabilirsiniz.

4 PlayStation 4'ün gizli kalmış yönleri 8. Uygulamalar arası süratli geçiş
Bir dostunuzla Facebook üzerinden bir sohbet içerisindesiniz, ama bir yandan da Destiny oynamak istiyorsunuz. Çözüm oldukça basit, tek yapmanız gereken hakimiyet aygıtınızda bulunan Konut tuşuna iki kere basmak. Bu sayede sarih olan uygulamalar arasında süratlice geçiş yapabilirsiniz.

5 PlayStation 4'ün gizli kalmış yönleri 7. PlayStation 4 oyunlarınızı, Vita üzerinden oynayın
PS4 ile beraber bir Vita sahibiyseniz, kütüphanenizde bulunan tüm oyunlarınızı Vita ile oynayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, Ayarlar sekmesi altında, PS Vita Bağlantı Ayarları alternatifine girmek. Buradan ayarlarınızı yapmanız vaziyetinde, yatağınızdan çıkmadan rahat rahat PS4 oyunlarınızı oynayabilirsiniz.

6 PlayStation 4'ün gizli kalmış yönleri 6. Kupalar önemlidir
Konsol kullanıcılarının pek çoğu oyunlardan aldıkları kupaları umursamakta. PS4 ile beraber sahip olduğunuz kupaları ya da sahip olabileceğiniz kupaları araştırabilir ve bunların ne seviyede ehemmiyetli olduklarını rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

7 PlayStation 4'ün gizli kalmış yönleri 5. Efor tasarrufu sağlayın
Eğer konsolunuzun Efor Ayarları menüsüne girerseniz, buradan ayrıntılı bir biçimde konsolunuzun ne zaman ve ne biçimde kapatılacağını ya da bekleme moduna alınacağını seçebilirsiniz. Elektrik faturanızı düşürmek için, oldukça verimli bir usul gibi. 8 PlayStation 4'ün gizli kalmış yönleri 4. Konsolunuzu sesinizle hakimiyet edin
PS4’ünüzü sesinizle hakimiyet edebilirsiniz. Bu özellik sayesinde, konsoluzu, uygulamalarınızı açabilir, konsolunuzu kapatabilir ve çok daha fazla özelliği sağlayabilirsiniz. Üstelik bunları hakikatleştirmek için PS4 kamerasına gereksiniminiz yok. Konsolunuzda faal bir mikrofon olması tüm bunlar için yeterli. Biraz miskin konsol kullanıcıları için ehemmiyetli bir özellik. 9 PlayStation 4'ün gizli kalmış yönleri 3. Dilediğiniz kulaklığı kullanın
PS4 ile beraber kulaklık kullanmak bildiğiniz üzere oldukça lüzumlu. Oyunlarda ekip dostlarınızda rahat bir biçimde irtibat kurmak için sanki lüzumluluk gibi. Fakat bunun için illa PlayStation’ın kendi kulaklığına sahip olmak zorunda değilsiniz, dilediğiniz bir kulaklığı konsolunuza bağlayabilir ve rahatça kullanabilirsiniz.

10 PlayStation 4'ün gizli kalmış yönleri 2. Dosyalarınızı yedekleyin
PS4’ün bir öteki özelliği yeniden şahsi dosyalarınızla alakalı. Ekran görüntülerinizi, videolarınız, indirdiğiniz oyunları yedeklemeniz muhtemel. Program Dosyalarını İdareme sistemiyle beraber, bu dosyaları ister taşınabilir bir hafızaya, ister PlayStation’ın online ambarına PS Plus üyesiyseniz yedekleyebilirsiniz. 11 PlayStation 4'ün gizli kalmış yönleri 1. Yazı yazma süratinizi arttırın
Bildiğiniz gibi konsolların en acı verici noktalarından bir tanesi yazı yazmaktır. Özellikle aslen PC kullanıcısı olan bireyler bu gidişattan oldukça tasa yakınırlar. Fakat PS4 ile beraber bu yazı yazma işleri azıcık daha basitleştirilmiş gidişatta.

Yazı yazmak için, ister hakimiyet aygıtınızın dokunmatik ekranını kullanabilir, isterseniz daha da hoş olan hareket idrak etme sistemini kullanarak yazılarınızı hızıca yazabilirsiniz. Hareket idrak etme özelliğini faal etmek için tek yapmanız gereken, yazı yazma ekranında sağ analoğa bir kere basmanız olacak.  #playstation 4 #sony computer Yorumlar MK Okuru MK Okuru 06.12.2019 06:10 Kalan Kişilik : 300 Gönder

Tags: galeri_119, PlayStation 4, Sony Computer Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts