Playstation 4'ten SplitShock şoku!

Playstation 4’ten SplitShock şoku!

Aralık 6, 2019 0

Galeri / Teknoloji

Playstation 4’ten SplitShock şoku!

Dün ortaya çıkan geliştirici kitiyle vaka olan PS4, bugün ortaya çıkan bir öbür rivayetle yeniden gündeme oturdu. İşte devrimsel SplitShock ve özellikleri. Playstation 4'ten SplitShock şoku! Playstation 4’ün geliştirici kit’i olduğu iddia edilen bir görüntü, dün reyin sektörüne bomba gibi düşmüştü. Ancak bugün ortaya çıkan tertemiz bir rivayet, işleri daha da karıştıracağa benziyor.

Söylentiye göre Sony Computer Entertainment America’nın yeni reklam ajansı Bartle, Bogle, Hegarty New York’tan ortaya çıkan bir bilgilendirme iletiyi, PS4’ün yeni hakimiyet aygıtının ayrıntılarını barındırıyor.

Mesajda yeni hakimiyet makinesinden “SplitShock” olarak bahsedildiği belirtiliyor. Giriş kısmında ise “Sony Computer Entertainment America ailesine güzel geldiniz. Alttaki bilgiler, basılı ve web reklam kampanyalarınızda kullanmanız içindir.” ibaresi yer alıyor.

Mesajın içerisinde alaka sürükleyen noktalar ise şöyle:

-SplitShock’ta analog çubuklar kaldırılmış ve yerine touchpad’ler ilave edilmiş. Touchpad’ler analog çubuklarla aynı işi görüyor.

-SplitShock’ın touchpad’i, reyin oynanmıyorken sayfalar arasında geçiş yapmayı ve tercih yapmayı sağlıyor. Bu da arayüzün dokunmatik geçimli olduğunu göstermekte.

-Touchpad’ler geliştiriciler tarafından programlanabiliyor. Başka Bir Deyişle Playstation 4’te uygulama pazarı görebileceğiz.

-Bu biçimde oyunlar iOS ve Android platformlarından rahatça port edilebiliyor.

-Rahatlık için SplitShock, DualShock 3’ten 1 inç daha geniş.

-SplitShock’ın üzerinde “Paylaş” butonu bulunuyor. Aygıtın üzerinde 4 GB’lık dahili hafıza yongayı var. Bu biçimde kullanıcı resim, müzik veya film taşıyabiliyor. Ayrıca PSN hesabınızla da senkronize oluyor.

-Kullanıcı “Paylaş” butonuna bastığında, SplitShock üzerindeki tüm dosyalar, bir başka PS4’te kullanılabiliyor. PSN Plus azaları da kendi PSN hesaplarında bulunan oyunları bu biçimde paylaşabiliyor. Buradaki limit ise bir PS4 konsolunun maksimum 15 metre uzağında bulunmak.

-Şimdilik “Paylaş” özelliği SplitShock ve PS4 arasında çalışıyor. Bu özelliğin gelecekte tüm Sony mahsulleriyle çalışacağı da belirtiliyor.

-SplitShock, içerisinde Move sensörleri barındırıyor. Tek bir düğmeyle SplitShock ikiye bölüyor ve böylece PS Move’daki Navigasyon ve Move haline dönüşüyor.

Tüm bu ayrıntılar henüz netlik kazanmış değil. Ancak Sony’nin yaptığı tescil müracaatının içeriği, SplitShock’la anlaşıyor.
1 Playstation 4'ten SplitShock şoku! 2 Playstation 4'ten SplitShock şoku! 3 Playstation 4'ten SplitShock şoku! 4 Playstation 4'ten SplitShock şoku! 5 Playstation 4'ten SplitShock şoku! 6 Playstation 4'ten SplitShock şoku! #playstation 4 #sony computer #splitshock #hakimiyet makineyi #dualshock 3 Yorumlar 56 MK Okuru MK Okuru 06.12.2019 06:24 Kalan Kişilik : 300 Gönder

Tags: dualshock 3, galeri_9, kontrol cihazı, PlayStation 4, Sony Computer, splitshock Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts