Oyun için şiir yazan oyuncu Twitter'dan banlandı

Oyun için şiir yazan oyuncu Twitter’dan banlandı

Aralık 4, 2019 0

Gün geçmiyor ki sanal dünyada tuhaf bir durum daha yaşanmasın. Tim Wellens adlı Belçikalı Elite Dangerous oyuncusu, oyunda yer alan uzaylı ırk Thargoid için yazdığı şiir sebebiyle Twitter’dan banlandı. Tim Wellens adlı oyuncu #nadtionalpoertyday etiketiyle Elite Dangerous’u da etiketleyerek, bir şiir yayınladı. Yayınladığı bu şiir twitter kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Tim Wellens’ın twitter’dan banlanmasına neden oldu. 

Elite Dangerous oyuncusu şiddet içeren şiir yazdı twitter’dan banlandı

Elite Dangerous resmi twitter hesabının yazdığı şiirin altına, yanıt olarak kendi şiirini yazan Elite Dangerous oyuncusu Tim Wellens’ın şiiri, şiddet ve tehdit içerdiği gerekçesiyle oyuncunun tiwtter’dan banlanmasına neden oldu. Oyuncunun banlnmasına neden olan şiir ise şöyle;

“Roses are red

Violets are blue

Thargoid or foe

I will come to kill you.”

Twitter uzaylı Elide Dangerous halkı Thargoid‘e karşı yapılan bu tehdidi ve ırkçı yaklaşımı görmezden gelmedi ve oyuncuya gereken cezayı verdi! Sosyal medya hesabı banlanan Wellens, twitter’a bir mail atarak, Thargoid’in yalnızca bir oyunda geçen uzaylı ırkı olduğunu, kimseyi tehdit etmediğini bildirmiş ancak Twitter‘dan henüz olumlu bir dönüş alamamış.

Tags: Android, Diğer, iOS, Mac, PC, twitter Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts