Myst IV Revelation

Myst IV Revelation

Aralık 3, 2019 0

Adventure oyunları arasında ehemmiyetli bir yere sahip olan Myst çabuksu, ilkinden beri oyuncuların ilgisine sürüklemiştir. Kendine has dünyasında, öykü kurgusunun eforlu olan bu adventure, bulmacalarıyla da güzel süre geçirmemizi sağlamıştı. Myst IV Revelation, Exile’ın devamı olarak hazırlanıyor. Bu arada belitmekte fayda var; Myst dünyasını online olarak sunan Tümörü ile hiçbir irtibatı olmayacak.

Myst IV yeniden sağlam bir öykü ile geliyor. İlk oyunun sonunda Atrus’un oğulları Sirrus ve Achenar’ın hapsolmasına tanık olmuştuk. Myst III Exile’dan 10 sene sonrasında geçen oyunda, iki erkek kardeşin akıbetini bileceğiz ve yeni maceların peşinden koşacağız. Öykümüzün başlangıcı şöyle; Atrus ve eşi Catherine oğullarının vaziyeti hakkında tartışırken bir patlama alana kazanç ve bu sırada kızlarıYeesha ortadan kaybolur. Atrus bizden kızını bulmamız için takviye ister.

Oyunda 4 çağ içinde araştımalar yapacak, yeni yerler keşfedecek ve güçlü bulmacaları çözmeye çalışacağız. Myst serilerinden alışılagelmiş bir şekilde, yeniden evvelden render edilmiş grafikler ile beraber serüvenimizi sürdüreceğiz. Yanlız bu sefer, grafikler çok daha zinde ve animasyonlu bir şekilde karşımızda bulunacaklar. 1. kişi görünümünden oynayacağımız oyunda, etraf ile neredeyse tamamıen bir etkileşim mevzubahisi olacak. Her türlü düğmeyi açıp kapayabilecek, tahta bir yere tıkladığımız zaman, onun sesini rahatlıkla dinleyebileceğiz. Bu sırf tahta için değil, su dahil her türlü yüzeyde geçerli olacak. Dolaştığımız mekanlarda hareketli bir hayli öğe ile karşılaşacağız, böylece oyuna daha da bir canlılık ve hareket gelmiş olacak. 

Bulmacalar, daha önceki Myst oyunlarından da bilindik olduğumuz gibi, mana yürüterek çözebileceğimiz ve yer yer bizleri zorlayabilecek seviyede bulmacalar olacaklar. Tabi üretimciler oyuncuları çok da fazla güç vaziyette vazgeçmemek için, zorlandıkları yerlerde ipucu kullanma özelliğini de oyuna dahil etmişletr. Bulmacalar çok muhtelif olabilecekler, yeri geldiği zaman diyagramlar ile uğraşacak ya da kodlar keşfedip kullanmaya çalışacağız.

Adventure oyunlarının genelinde olduğu gibi, Myst’de de reyin hakimiyetlerinde pek problem yaşamayacağız. Kolay bir mouse tıklaması ile, bulgu harekâtlarımızı hakikatleştirebilmek olası oluyor. Aynı biçimde, objeleri alıp kullanabilmek için ve çevreye bakabilmek için mouse’umuzu rahatça kullanabiliyoruz. Tuhaf bir değişik özellik ise, oyunda istediğimiz yerlerin resimlerine sürükleyebiliyoruz, böylece ileride çözmemiz gereken bulmacalarda, sürüklediğimiz fotoğrafları ipucu ihtimaline de sahip oluyoruz. 

Myst’de, ormanlardan tutun da sulak mekanlara kadar muhtelif yerleri ziyaret edecek ve ipuçları elde etmeye çalışacağız. Gittiğimiz her mekanda, o mekana has bir hayli öğeyi hareketli olarak görebilmek de olası, böylece oyuna daha da bir renk katılmış olacak. Reelci seslerin de hadiseye dahil olması ile, reyin atmosfer bakımından iyice zengin bir gidişata gelmiş oluyor.

Myst IV Revelation, her adventure severin bekleyebileceği bir reyin olarak nitelendirilebilir. Evvelki oyunlar ile irtibat olması sayesinde, özellikle Myst hayranlarının daha fazla alakasını sürükleyecek bir üretim. Ubisoft’un belirttiğine göre, Myst IV Revelation cihanına olan yolculuğumuz, Eylül ayından itibaren başlayacak. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Tags: Macera, myst iv revelation, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts