Microsoft Flight Simulator’un depolama sorunu çözüldü

Mayıs 28, 2021 0

Microsoft Flight Simulator çıktığı günden beri sunduğu içerikler ile havacılık ve simülasyon meraklılarını kendisine çekmeyi başarıyor. Sık sık güncellenen simülasyonun oyunculara yaşattığı en büyük sorun depolama sorunuydu. Oyundaki harita dünyamızın birebir ölçeğinde ve harita veritabanından bilgiler direkt çekiliyor. Çekilen datalar esasen büyük olan evrak boyutunu daha da büyütüyor. Depolama üniteleri bu durumdan çok etkileniyor.

Microsoft Flight Simulator depolama gereksinimi yarı yarıya azaldı

Flight Simulator’un son güncellemesi (1.16.2.0) oyunun temel belgelerinin boyutunu optimize ederek yüzde 50‘den daha az yer kaplamasını sağlıyor. Olağanda 170 GB‘dan fazla olan oyunun boyutu 83 GB düzeyine indi. Bu optimizasyon oyunun belge boyutunu optimize ederek oyuncuların depolama ünitelerinde daha fazla boş alan sağlıyor.

Fortnite ve Warframe geliştiricileri de Flight Simulator üzere bu tahlillere başvurdu. Günümüzde online oyunlar sık sık güncelleme alıyor ve her güncelleme ile oyunların depolama gereksinimleri artıyor. 80 GB‘lık Warzone geçtiğimiz günlerde 20 GB‘dan fazla bir güncelleme aldı ve Warzone’un depolama ünitelerimizde kapladığı alan çabucak hemen 100 GB‘ı geçti.

Flight Simulator için yayınlanan bu güncelleme daha çok yanılgı düzeltmelerine ve küçük değişikliklere odaklanıyor. Güncelleme ayrıntılarını merak ediyorsanız bu ilişkiden ulaşabilirsiniz.

Tags: Depolama, güncelleme Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts