MG, Tertemiz Elektrikli Arabayı EHS PHEV'i Türkiye'de Ön Siparişe Sundu: İşte Maliyeti

MG, Tertemiz Elektrikli Arabayı EHS PHEV’i Türkiye’de Ön Siparişe Sundu: İşte Maliyeti

Eylül 27, 2021 0

MG’nin ilk şarj edilebilir hibrit modeli olma özelliğini taşıyan yeni MG EHS PHEV, Comfort ve Luxury olmak üzere iki farklı teçhizat kutusuna sahip olacak. Şu anda ön satışa sunulacak ancak Aralık ayında bayi satışlarına geçmesi beklenen taşıt, ön satış için 60 bin TL kapora koşuluna sahip.

Yeni MG EHS PHEV, toplamda 258 at 190 kW efor ve 480 nm tork üreten elektrikli motoruyla 0’dan 100 kilometre/sa süratlenmesini 6,9 saniyede bitiriyor. Aynı zamanda L2 özerk sürüş özellikleri sunan taşıt, adaptif sürat statikleyici, şerit takip dayanağı, şeritten bölme ihtarı gibi özelliklere sahip.

Önümüzdeki sene markanın değişik modeli Marvel R Electric de ülkemize gelecek

mg ehs phev

MG Türkiye Marka Direktörü Tolga Küçükyumuk, ön satışa sunulan yeni modelleri hakkında şu açıklamalarda bulundu; “Taşıtımızın ilk teslimatlarını Aralık ayında yapmayı tasarlıyoruz. O zamana kadar geçerli olacak ön satış şartlarıyla 60 bin TL kapora ödeyen alıcılarımız taşıt fiyatına değişmezleyebilecekler. Buna ek olarak, kullandığı fosil yakıtlı arabasını yenilemeyi tasarlayan alıcılarımıza 50 bin TL “Elektrikliye Geçiş Dayanağı” sağlıyoruz. Dileyen alıcılarımıza ise MG Kiralama’dan aylık 7 bin 990 TL+Katma Değer Vergisi’den başlayan maliyetlerle EHS PHEV kiralama öneriyi sunabiliyoruz.”

mg ehs phev

Daha evvel de belirttiğimiz gibi MG EHS PHEV, iki farklı ekipmana sahip olacak ve giriş seviyesi olan Comfort kutuyu, 640 bin TL’den başlayan maliyetlere sahip olacak. Üst seviye kolinin satış maliyeti ise henüz muhakkak değil. Elektrikli araba dünyasında yavaş yavaş ismini duyurmaya başlayan MG, 2022 senesinde ülkemize Marvel R Electric modelini getirmeyi tasarlıyor.

Tags: MG, Yeni Modeli EHS PHEV'i Türkiye'de Ön Satışa Sundu Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ